15 Temmuz için 50 bin TL ödüllü roman yarışması

15 Temmuz için 50 bin TL ödüllü roman yarışması

Bahçelievler Belediyesi tarafından 15 Temmuz gecesi yaşananları gelecek nesillere aktarabilmek için düzenlenen “Tarihin Şahitleri Yazılıyor” başlıklı Roman Yarışması düzenleniyor.

01 Kasım 2017 - 23:25

Bahçelievler Belediyesince, 15 Temmuz gecesi yaşananları gelecek nesillere aktarabilmek için düzenlenen, "Tarihin Şahitleri Yazılıyor" başlıklı roman yarışmasına, 30 Nisan 2018'e kadar başvuruda bulunulabilecek.

Temmuz 2018’de sonuçlandırılması planlanan 15 Temmuz Roman Yarışması’nın seçici kurulunda gazeteci-yazar Doğan Hızlan, Ahmet Tezcan ve Sibel Eraslan, yazar ve hikayeci Cemal Şakar ile akademisyenler Prof. Dr. Abdullah Uzman, Prof. Dr. Durali Yılmaz ve Bahçelievler Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Zekeriya Yıldız yer alıyor. Ödül alan ilk üç romanın Bahçelievler Belediyesi tarafından yayınlanacağı yarışmanın ödül töreninin ise 15 Temmuz haftasında yapılması planlanıyor.
 
ÖZGÜN VE YAYINLANMAMIŞ ESERLER KATILACAK

Tüm yazarlara açık olan yarışmaya katılım için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı aranmazken, eserlerin 30 Nisan 2018 tarihine kadar Bahçelievler Belediyesi’ne ulaştırılması gerekiyor. Yarışmayla ilgili her türlü bilginin www.15temmuzromani.com adresinde yer alacağı bilgisini veren Bahçelievler Belediyesi, romanın özgün konusunun 15 Temmuz ve darbeler olması gerektiğini duyurdu.

Daha önce bir kısmı veya tamamı yayınlanmış romanların ise yarışmaya başvuramayacağı belirtildi. Yarışmaya katılmayı planlayanların yeni bir eser yazmak için 6 ay kadar süresi olacak. Bu süre içerisinde yazılacak eserler seçici kurul tarafından değerlendirilecek.
 
TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK PARA ÖDÜLLÜ YARIŞMASI

Genç yazarları teşvik etmek ve Türk edebiyatına yeni yazarlar kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmada seçilecek eserlere değişik miktarlarda para ödülü verileceği de açıklandı. Buna göre; Birincilik ödülü 50.000 TL, İkincilik ödülü 35.000 TL, Üçüncülük ödülü 20.000 TL ve Mansiyon ödülü 10.000 TL olarak belirlendi.

İnternet veya sosyal medya hesapları üzerinden de tüm aşamaları duyurulacak 15 Temmuz Roman Yarışmasına katılacak eserlerin yayım hakları da Bahçelievler Belediyesi’nde olacak.

Yarışmayla ilgili her türlü bilgiye, "www.15temmuzromani.com" adresinden ulaşılabilir

Loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altyapıdan 4 futbolcu kampa katılıyor
Altyapıdan 4 futbolcu kampa katılıyor
Rize'nin amatör sahası ihaleye çıkıyor
Rize'nin amatör sahası ihaleye çıkıyor