Zavendikli Mustafa Hoca ölümünün 7. yılında anıldı

Zavendikli Mustafa Hoca ölümünün 7. yılında anıldı

Rize’nin yetiştirdiği manevi kanaat önderlerinden Merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca, vefatının 7. yılında Rize'de anıldı.

18 Ekim 2016 - 12:54 - Güncelleme: 18 Mart 2017 - 23:59

Güneysu İlçesine bağlı Zavendik Köyünde bulunan kabri başında yapılan törenden sonra, İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen anma programında, Rize Müftülüğü Zavendikli Mustafa Hoca Kur’an Kurslarında eğitim alan ve Hafız ve Hafize olan kız ve erkek 47 talebe için de icazet merasimi yapıldı.

Merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hocanın vefatının 7. yılı anma ve anlama programına manevi sohbet, kur ’anı kerim ve vaazlarıyla, Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın, Reisul Kurra hafız Mustafa Demirkan hoca, Kurra hafız İshak Danış hoca, Hafız, hatip Abdulmetin Balkanlıoğlu hoca, Hafız İrfan Keleş hoca, Resul Bölükbaşı hoca, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Mustafa Okur hoca, Şükrü Fettahoğlu hoca ve Veli efendi hoca anma programında, İsmail Kahraman Kültür Merkezini dolduran, binlerce Merhum Zavendikli Mustafa hoca sevenlerine hitap ettiler.

zavendikli-hoca-anma1

Anlam ve icazet programına, Ak Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, Rize Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz, İrşad Vakfı Başkanı Ahmet Ali Saruhan ve Yönetim Kurulu, Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan, Rize İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüleri, çok sayıda din görevlileri, merhum Zavendikli Mustafa hocanın oğul ve torunları, kur ‘anı kerim öğreticileri, çok sayıda öğrenci, ve locaları dolduran binlerce bay ve bayandan oluşan bir dinleyici topluluğu katıldı.

zavendikli-hoca-anma2

Haber: Bayram Ali KAVALCI

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Brezilya pazarına girdi
Çaykur Brezilya pazarına girdi
Çaykur Rizespor son dakika golü ile nefes aldı
Çaykur Rizespor son dakika golü ile nefes aldı