Yatırımcıların İşlerini Kolaylaştıran Püf Noktaları

Yatırımcıların İşlerini Kolaylaştıran Püf Noktaları

08 Eylül 2016 - 15:39 - Güncelleme: 19 Mart 2017 - 01:11

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte daha önce yapabildiklerimizi sınırlayan pek çok faktör de ortadan kalkmıştır. Geçmişte hisse senetleri piyasalarına ulaşmakta bile büyük sıkıntılar yaşayan yatırımcılar artık bilgiyasarlarının karşısında dünyanın dört bir tarafındaki hisseleri alıp satabilmekte ve hatta zaman farklılıklarının sağladığı avantajdan yararlanarak işlem saatlerine yönelik bir bağımsızlık da elde etmektedir. Kaldı ki, yatırımlar artık borsalar ile de sınırlı değildir. Bir dönemde sadece ayrıcalıklı kişilerin işlem yapabildiği döviz piyasası şimdi neredeyse tüm para birimlerini bir tık mesafesine getirmiştir.

Seçme imkanının fazlalaşması her ne kadar muazzam olsa da beraberinde ciddi sorunlar getirmektedir. Eskiden sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen aracı kurumlar arasında bir seçim yapmanız gerekirken şimdi bu sayı -dışarıdaki alternatifleri düşünürseniz; opsiyonlar vadeli işlemler ve emtialara yönelik hizmetler verenleri de hesaba katarsanız- binlere yaklaşmıştır. Artık aradığınız kriterlere uygun bir aracı kurum bulmanız daha zaman alıcı olabilir. Bu aşamada karşılacabileceğiniz bir diğer sorun ise aracı kurumların sizin için hazırladığı materyallerin niceliği ve niteliğidir. Aracı kurumların temin ettiklerini incelemek, müşteri hizmetlerinin kalitesini değerlendirmek gibi konular da cabası.

Bu noktada akla gelen ilk soru, tüm bunları sizin için yapmış olan bir internet sitesinin mevcut olup olmadığıdır. Neyse ki gerçekten şanslısınız; piyasa içerisinde hizmet veren kayda değer aracı kurumları ayrıntılı bir şekilde inceleyen ve bulgularını yayınlayan siteler sizlere büyük kolaylıklar sunmaktadır. Sizin aradığınız özelliklere sahip olanları bulmanız ve kıyaslamanız da mümkündür. Böylelikle haftalar sürecek bir işi saatlere sığdırabilirsiniz.

Yatırım dünyasına yeni girenlerin bir profesyonele dönüşmesine yardımcı olacak pek çok eğitim materyaline de sahip bu inceleme siteleri, kendisini saatlerce ekran başına kitlemek istemeyenlere de hitap etmektedir. Neticede bazı yatırımcılar analizlerini kendileri yapmayı tercih ederken, bazı yatırımcılar bu konuda profesyonellerin görüşlerini ve analizlerini takip etmeyi arzulamaktadır. Uzmanlardan oluşan teknik analizcilerin hazırladığı değerlendirmeler sizi büyük bir zahmetten kurtarmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, ana paritelere yönelik ücretsz işlem sinyallerini de günlük olarak takip edebilirsiniz. Doğru ve kapsamlı bilgileri edinmek sandığınızdan kolay olabilir.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İran'ın Trabzon Başkonsolosu Rize'de
İran'ın Trabzon Başkonsolosu Rize'de
Karaman:
Karaman: "Rizespor olarak farklı olmak istiyoruz"