Vali ve Milletvekili aşure dağıttı

Vali ve Milletvekili aşure dağıttı

Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal aşure dağıtımına katılarak vatandaşlara aşure ikram ettiler.

17 Ekim 2016 - 21:22 - Güncelleme: 19 Mart 2017 - 00:01

Vali Bektaş ve Milletvekili Karal iş adamı Mehmet Karaca’nın iş yeri önünde düzenlediği aşure dağıtımına katılarak vatandaşlara aşure ikramında bulundular. Aşure dağıtıma vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Duaların yapılmasıyla aşure dağıtımına başlandı. Rize Valisi Erdoğan Bektaş burada yaptığı konuşmada aşure dağıtımının güzelliğine değinerek, “Geçmişten gelen güzel bir geleneğimiz, bu güzel organizasyonlarla vatandaşlarımıza aşure ikramı yapılıyor. Hayır sahibine teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul etsin.” dedi.

Milletvekili Karla ise, “Aşure nasıl ki içerisinde bir çok nimeti barındırıyorsa aynı insanlık alemi gibi rengi, dini, ırkı ne olursa olsun bütün insanların Allahın kulu olması vesilesiyle ortak bir payda da buluşmasını özetleyen bence kutsal bir geleneğimizdir. Aşure vesilesiyle dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun bütün insanlığı, insanlığın ortak paydası olan kardeşlik duygusuna davet ediyoruz. 79 milyon olarak birlik ve berberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde inşallah bu kutsal geleneğimiz birliğimize beraberliğimize ve dayanışmamıza vesile olur ” dedi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu