• Metin 2 TR
Vali Bektaş’tan Çayeli’nde inceleme

Vali Bektaş'tan Çayeli'nde inceleme

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Çayeli İlçesindeki incelemeleri esnasında; Ağaran Şelalesinin bölgenin önemli turizm ve cazibe merkezlerinden biri olmaya aday olduğunu söyledi.

13 Aralık 2016 - 20:33 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 22:45
League of Angels II TR

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, beraberinde Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, Çayeli Belediye Başkanı Dr.Atilla Esmen, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, İl Genel Meclisi üyeleri Necati Yıldırım, Cafer Kuru ve Zeynep Akyıldız ile birlikte Çayeli İlçesinde bir dizi incelemede bulundu.

Vali Erdoğan Bektaş ve beraberindekiler ilk olarak Köprülü Köyünde bulunan Ağaran Şelalesini ziyaret etti. Daha sonra sırasıyla Sarısu Köyünde heyelan ve toprak kaymasına maruz kalan bölgelerde incelemelerden bulundur. Ardından Çayeli Sanayi Sitesinde tarım aletleri üreten bir işletmede ve Karaağaç Köyünde organik alabalık üretimi yapan bir tesiste incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Bektaş, Ağaran Şelalesinde yaptığı incelemeler esnasında, Rize’nin çaydan sonra en önemli değerlerinden bir tanesinin de turizm olduğunu ifade ederek; “Daha önce şelale bölgesinde Çayeli Kaymakamlığının katkılarıyla önemli bir çevre düzenlemesi yapıldı. Yapılan bu çevre düzenlemeleriyle birlikte bölgede bir tesis kuruldu ve onu takiben bu yaz yeni bir tesis daha işletmeye açıldı. Üçüncü tesis de inşallah önümüzdeki sezona yetiştirilmiş olacak. Şelaleye ulaşan yollarda da gerekli iyileştirilmeler yapılmış ve bölgeye ulaşım konusunda bir sıkıntı yaşanmıyor. Şehrin çok yakınında, su sesleri arasında, birbirini izleyen bir dizi şelaleden oluşan olağanüstü bir ortam. Bu bölge önemli turizm ve cazibe merkezlerinden biri olmaya aday. Bölgenin altyapısının iyileştirilmesi konusunda birkaç talep var. Bu talepleri de imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kasap Fransa’da Yerel Yönetimler Kongresini değerlendirdi
Kasap Fransa’da Yerel Yönetimler Kongresini değerlendirdi
AK Parti Rize İl Başkanı Avcı’dan Regaip Kandili Mesajı
AK Parti Rize İl Başkanı Avcı’dan Regaip Kandili Mesajı