Vali Bektaş’dan Pazar İlçesi’nde inceleme

Vali Bektaş'dan Pazar İlçesi'nde inceleme

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Pazar İlçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

16 Kasım 2016 - 17:43 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 21:32

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Pazar İlçesinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Vali Bektaş’a incelemeleri esnasında Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Pazar İl Genel Meclisi Üyesi Rasim Çorbacı ve diğer yetkililer eşlik etti.

Programının ilk bölümünü tarihi eserlere ayıran Vali Erdoğan Bektaş, sırasıyla Pazar Sivrikale Köyünde bulunan kale harabelerinde, Kocaköprü Köyünde bulunan dört gözlü kemer köprüde ve 14. yüzyılın başlarında Cenevizliler tarafından inşa edildiği bilinen Ciha Kalesinde incelemelerde bulundu.

Türkiye genel olarak kültür ve tabiat varlıkları konusunda çok zengin bir ülke olduğunu belirten Vali Bektaş, “Kültürel varlıklarımız, Rize’nin turizm potansiyeli konusunda büyük zenginlikler içeriyor. Bizden önceki nesilden devraldığımız kültürel mirasları koruyarak gelecek kuşaklara teslim etmek zorundayız” dedi.

Daha sonra Pazar’da inşaatı devam etmekte olan küçük sanayi sitesinde, Pazar Ziraat Odası bünyesinde kurulan meyve kurutma tesisinde ve Derebaşı Köyünde bulunan organik gübre üretim merkezinde incelemelerde bulunan Vali Bektaş, tesis yetkililerine gelecek nesilleri korumak ve onlara sağlıklı besinler sunmak adına çok anlamlı bir faaliyet yürüttüklerini ifade ederek çalışmalarında başarı diledi.

Vali Erdoğan Bektaş, Pazar’da ki programını, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Pazar Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek’i makamlarında ziyaret ederek ve 142 yatak kapasiteli Kaçkar Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak tamamladı.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı
Avcı:
Avcı: "Milletle var olduk, milletle yol alacağız"