Vali Bektaş, Rize’nin en başarılı okulunu ziyaret etti

Vali Bektaş, Rize'nin en başarılı okulunu ziyaret etti

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, ‘erdemli topluma ve üniversiteye giden yol’ sloganı ile verdiği 52 mezun öğrencinin tamamını üniversiteye yerleştiren Pazarköy Köyü’ndeki Rize Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret etti.

09 Kasım 2016 - 18:34 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 22:12

Rize Sosyal Bilimler Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Gazeteci Muhammet Kaçar’ın daveti üzerine beraberinde Güneysu Kaymakam’ı İhsan Selim Baydaş, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte okulu ziyaret eden Vali Bektaş’ı Okul Müdürü Zekeriya Özdemir ve Müdür yardımcıları ile öğrenciler çiçekle karşıladı.

Vali Bektaş, ziyareti sırasında öğrencilerle bir araya geldi, sohbet ederek geleceğe dair önemli mesajlar verdi. Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Sosyal Bilimler Lisesi ziyareti sırasında okul kütüphanesinde incelemelerde bulundu, hazırlık C sınıfını ziyaret ederek sınıf öğretmeni Özlem Ünver ve öğrencilerle görüştü. Öğrencilere kısa bir ders veren Vali Bektaş, çocuklarla bir süre sohbet etti. Vali Bektaş’a ziyareti sırasında Okul Müdürü Zekeriya Özdemir tarafından brifing verildi.

Rize Sosyal Bilimler Lisesi’nin hayırsever işadamı Tahsin Usta tarafından bağışlanan 10 bin 6 metre kare yerleşim alanı üzerinde inşa edildiğini ifade eden Okul Müdürü Zekeriya Özdemir, okulun 16 derslik, laboratuarlar, konferans salonu, kütüphane ve müzik odası ile yemekhane, yurt ve kapalı spor salonundan oluştuğunu belirterek “Türkiye’nin en başarılı sosyal bilimler liseleri arasında gösterilen okulumuz 2015-2016 eğitim öğretim dönemi sonunda ‘erdemli topluma ve üniversiteye giden yol’ sloganı ile verdiği 52 mezun öğrencinin tamamı ülkenin en prestijli üniversitelerine yerleşti. Üniversiteye yerleştirmede yüzde yüz başarıyı yakalayan okulumuz mezunlarının çoğu Ankara ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültelerinde okuyor.” dedi. Özdemir ayrıca okulun dergi, aylık bülten ve kültürel yayınlar alanında da önemli eserler çıkardığını sözlerine ekledi.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş’da Sosyal Bilimler Lisesinin üniversiteye yerleştirme alanında yakaladığı başarının çok önemli olduğunu belirterek okulun idari kadrosu ile öğretmenlerine gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Vali Bektaş, öğrencilerin akademik başarısının yanında sosyal hayata dair projelerle de gündeme gelmesi gerektiğini belirterek öğrencilerin bu alanlara da yönlendirilmesini istedi.

Öğrencilerle birlikte yemekhanede öğlen yemeği yiyen Vali Bektaş daha sonra Okul Aile Birliği Başkanı Gazeteci Muhammet Kaçar’ın okulla ilgili gündeme getirdiği talepleri dinledi. Okulun yemekhanesinin fiziki kapasitesinin yetersiz kaldığına dikkat çeken Kaçar, okulda yapılacak tadilat çalışmaları içinde Vali’den destek istedi. Vali Bektaş, öğrenciler için daha geniş ve ferah ortamlar oluşturmak için gerekli çalışmaların yapılacağını belirterek destek sözü verdi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak