Salarha Muhtarları "Şehir Hastanesi" turunda

Salarha Muhtarları "Şehir Hastanesi" turunda

Rize Salarha Bölgesi Sivil Toplum Kuruluşları ve 30’a yakın Mahalle Muhtarı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı ziyaret etti. Başkan Kasap, misafirlerini Belediye Meclis salonunda ağırladı.

03 Ocak 2017 - 17:58 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 20:02

Muhtarların ve Sivil toplum kuruluşlarının yapmış olduğu ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Kasap, Muhtar Heyetini Temsilen  Ali Toptan’ı dinledikten sonra; her tarafı daha yaşanılabilir bir Rize oluşturabilmek için çalışmaları sürdürdüklerini  belirtti.

Başkan Kasap şunları söyledi; “Salarha Tüneli var, Kuzey Güney Buluşması ve Sahilde yeni projelerimiz var. Bunun için Şehrin güneye doğru açılması için her şeyi planlı yapmanın gayreti içerisinde bir duruşumuz var. Salarha bölgesi ve Vadisini bu manada çok önemsiyoruz. Salarha vadisi Rize’nin şehir olarak açılmasını ve gelişmesini sağlayacak bir iki bölgeden bir tanesidir. Bölgenin planlı bir yapıya kavuşması için adımlar atılması noktasında örneğin; biz geldiğimiz günden itibaren başladığımız bir proje var. Gözle görülür ve kimsenin de bilmediği bir proje var. Buda, Rize’nin İmar planıdır. İmar planını 3 aşamalı olarak yapıyoruz ve çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı. İnşallah ihale aşamasına çok yakın bir tarihte çıkacağız. Yani şehrin mücavir alanları dahil planlama yapacağız. O yüzden mücavir alanları geniş tutalım istiyorum. Bu noktada Salarha Vadisi temsilcileri olarak sizlerinde talep etmiş olduğunuz yatırımları alma noktasında, yapılan planlamalar neticesinde hep birlikte tüm paydaşların, ortak akıl kararı ile değerlendirip ilimiz ve bölgemiz için hayırlı bir sonuç olması için çalışacağız”

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu