RTEÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı’na yeni atama

RTEÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı'na yeni atama

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne YÖK tarafından yeni dekan atandı.

02 Kasım 2016 - 10:15 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 22:54

31 Kasım 2016 tarihinde toplanan Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığına yeni atama yapıldı.

Üniversitenin erdogan.edu.tr resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruda, "31.10.2016 Pazartesi günü toplanan YÖK Genel Kurulu’nda Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığına atama yapıldı. Tıp Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Şaban Şimşek vekaleten atandı. Üniversitemiz camiası olarak Öğretim Üyemizi tebrik ediyoruz." denildi.

Şaban Şimşek kimdir?

En son Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde Rektör Yardımcılığı görevi yapan Prof. Dr. Şaban Şimşek, 1957 Rize doğumludur.

İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Şimşek, 2009 yılında o dönemki adıyla Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları bölümünde öğretim üyesi oldu ve ilgili kliniği kurdu.

2003-2005 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini de yürüten Prof. Dr. Şimşek, 1982-2016 yılları arasında çeşitli üniversite ve hastanelerde görev aldı.

Çeşitli yerli ve yabancı dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel makale, olgu ve sununun yanında “Göz Hastalıkları Temel Öğreti” adlı bir kitabı bulunan Şimşek'in aynı kitabının İngilizce versiyonu olan “Ophthalmology Basic Principles” Azerbaycan, Afganistan, Yemen, Sudan, Karadağ, Bosna Hersek, Arnavutluk gibi ülkelerde ders kitabı olarak okutulmaktadır.

Prof. Dr. Şaban Şimşek'in “Kırmızı Çizgi YÖK”,  “Vakitli Yazılar”, “Doktorum Altın Kafeste”, “Ak Parti'nin Ölçü ile İmtihanı”, “Kart Kurt Kürt”, “Mankurtlaşan Türkiye” gibi paramedikal eserleri de bulunurken, yeni mizah kitabının ismi ise ”Doktor ne Yaşar ne Yaşamaz”dır.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı