RTEÜ Eski Rektörü Arif Yılmaz tutuklandı

RTEÜ Eski Rektörü Arif Yılmaz tutuklandı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) eski ektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, FETÖ suçlaması ile tutuklandı.

25 Ağustos 2016 - 15:52 - Güncelleme: 19 Mart 2017 - 01:34

RTEÜ’de sürdürülen FETÖ soruşturması kapsamında bir önceki RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 15’e yakın doktor, doçent ve profesör gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlar tamamlanan sorgulama sürecinin ardından geçtiğimiz gün Rize Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Gece yarısına kadar süren yargılamada eski Rektör Prof. Dr. Arif Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklandı.

Arif Yılmaz 5 Ağustos 2013 günü, basında yer alan üniversiteye haksız personel alımı iddiaları üzerine görevinden istifa etmişti. Yılmaz döneminde Üniversite Konseyi’nin aldığı kararla Rize Üniversitesi’nin ismi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak değiştirilmişti.

Tutuklananlar arasında Tıp Fakültesi’nden 5 doktor yer alırken, Eski Rektör Arif Yılmaz ile birlikte tutuklananlar şöyle: Prof. Dr. Dursun Ali Şahin, Doç. Dr. Serkan Kırbaş, Doç. Dr. Kemal Türkyılmaz, Doç. Dr. Cemal Sandallı, Yard. Doç. Dr. Adem Erkut, Yard. Doç. Dr. Erkan Cüre, Öğretim Görevlisi Oğuz Erdoğan ve ilahiyat fakültesi öğrencisi Naile Sefiyye Tufanoğlu

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Brezilya pazarına girdi
Çaykur Brezilya pazarına girdi
Çaykur Rizespor son dakika golü ile nefes aldı
Çaykur Rizespor son dakika golü ile nefes aldı