Rizeli Gençler Sarıkamış’a doğru yola çıktı

Rizeli Gençler Sarıkamış'a doğru yola çıktı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın koordinesinde hayata geçirilen Sarıkamış Şehitlerini Anma Programına katılmak için 500 Rizeli genç yola çıktı.

07 Ocak 2017 - 13:29 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 19:54

08 Ocak Pazar günü Sarıkamış’ta Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katılımları ile gerçekleştirilecek olan Kızılçubuk-Sarıkamış arası 8,5 kilometrelik tarihi yürüyüşte binlerce gençle birlikte Rizeli gençler de anma programına katılarak ecdadımızın gösterdiği büyük fedakarlığı yüreklerinde yaşayacaklar.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamada “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak kuruluş amacımızın temel felsefesi Güçlü Türkiye İçin gençlerle birlikte hareket etmektir. Sorgulayan, düşünen, araştıran bir Genç nesil’e rehberlik etmek hem bakanlığımızın hemde il müdürlüğümüzün asli görevlerindendir. Bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destek ve himayelerinde vatan savunması esnasında donarak şehit olunan kutsal yerleri görmek, o duyguyu bir an olsun teneffüs edebilmek amacıyla gençlerimizle birlikte inşallah Sarıkamışta olacağız, Ecdadımızın, şehitlerimizin yaşadığı Bu duyguları hem yaşamak hem de gençlerimize yaşatmak istiyoruz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinasyonunda Kars Sarıkamış’ta gerçekleştirilecek programa katılmak üzere Rize’den hareket eden Rize Gençlik Merkezi üyesi gençler yarın yapılacak olan programa katılacaklar.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
RTEÜ’de 4. Rize Tematik Anestezi Sempozyumu
RTEÜ’de 4. Rize Tematik Anestezi Sempozyumu
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam