Rizeli Bisikletçi Türkiye Şampiyonu oldu

Rizeli Bisikletçi Türkiye Şampiyonu oldu

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Emre Yavuz 2016 yılı 23 yaş altı Türkiye Şampiyonu oldu.

28 Temmuz 2016 - 15:17 - Güncelleme: 20 Mart 2017 - 02:09

Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası Yalova’nın Altınova ilçesinde bulunan Bayrak Tepe Kent Ormanı’nda 153 sporcunun katılımıyla yapıldı. Final yarışlarının 24 Temmuz tarihinde gerçekleştiği turnuvada, 10 farklı kategoride toplam 154 sporcu şampiyonluk için pedal çevirdi.

Şampiyona sonunda Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Emre Yavuz 2016 yılı 23 yaş altı Türkiye Şampiyonu oldu.

Dağ bisikletinin Rize’de yeni olmasına rağmen sporcuların almış oldukları başarıların gururlandırdığını söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik “23 yaş altı Türkiye Şampiyonu olan Emre Yavuz düzenli çalışmalarının ve inancının sonunda dereceye girerek Rize ilini ve spor camiasını onurlandırmıştır. Alt yapısını daha yeni oluşturduğumuz dağ bisikleti branşı için bütün spor severleri ve Rizeli gençlerimizi dağ bisikleti sporuna davet ediyorum. Antrenörümüz Hamza Kansız’a sporcumuza vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve başarılar” diliyorum şeklinde konuştu.

Dağ Bisikleti antrenmanları Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Hamza Kansız tarafından devam ediyor.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de elektrik akımana kapılan genç hayatını kaybetti
Rize'de elektrik akımana kapılan genç hayatını kaybetti
Çaykur Brezilya pazarına girdi
Çaykur Brezilya pazarına girdi