Rize’den yardım TIRları Halep için yola çıktı

Rize'den yardım TIRları Halep için yola çıktı

Rize Belediyesi ve Beşir Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği, Tümsiad Rize Şubesi ve Semerkand Vakfı’nın da destekleriyle hazırlanan 2 tır dolusu yardım malzemesi Rize Belediyesi hizmet binası önünden Halep’e doğru hareket etti.

31 Aralık 2016 - 12:36 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 21:20

Yardım tırlarını uğurlamaya Rize Belediyesi Başkan Vekili Sultan Yılmaz, Rize İl Dernekler Müdürü Kazım Demirci, AK Parti Merkez İlçe Başkan Sadettin Türüt, Rize İl Müftü Yardımcısı Ali Çakmak, TÜMSİAD Rize Şube Başkanı Abdulbaki Fil, Beşir Derneği Rize İl Temsilcisi Saim Öksüz ve vatandaşlar katıldı.

Müftü Yardımcısı Çakmak’ın duaları eşliğinde gerçekleşen uğurlamada konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Yılmaz, “Bu hizmetten dolayı Beşir Derneği Rize temsilcilerine teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. 2017 yılının barış yılı olmasını ve Suriye’deki ateşkesin devamını diliyorum.” diye konuştu.

Rize İl Dernekler Müdürü Demirci, “Beşir Derneği’ni bu güzel faaliyetinden dolayı kendilerini huzurunuzda kutluyorum. Bu yardımlarının devamını Allah’ın nasip etmesini diliyorum” dedi.

Beşir Derneği Rize İl Temsilcisi Öksüz, “Bu hayır kervanına destek olan halkımızdan Allah razı olsun. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah insanlarımızı alan el değil de devamlı olarak veren el eylesin. Hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından 2 yardım tırı belediye binası önünden Halep’e doğru yola çıktı.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu
Rizeli Kadın Balıkçılar İzmir'e teknik geziye gitti
Rizeli Kadın Balıkçılar İzmir'e teknik geziye gitti