Rize’deki skandal fotoğrafla ilgili gözaltı

Rize'deki skandal fotoğrafla ilgili gözaltı

Rize’de Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak, Atatürk heykeline benzer poz veren ve bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşan 2 kişi gözaltına alındı.

27 Aralık 2016 - 16:51 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 21:35

Rize Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Rize Belediyesi tarafından Eylül ayı başında başlatılan 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi kapsamında Rize meydan alanında bulunan Atatürk heykelinin Rize Valiliği Tören alanına taşındığı sırada, Atatürk heykelinin kaldırıldığı platform üzerine çıkarak, Atatürk heykeline benzer poz veren ve bu fotoğrafı kendi sosyal paylaşım sayfasında paylaşan M.K ile M.K'nın paylaşımını “Aha yeni Atanız” şeklinde bir yazı ile yine kendi sosyal faylaşım sayfasında yayınlayan A.B. isimli şüpheliler hakkında 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Kanunu gereğince “Atatürk'ün Manevi Hatırasına Hakaret” suçundan Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2016/7284 sayılı dosyasından soruşturma başlatıldığı ifade edilerek, soruşturma kapmasında şüpheliler M.K ve A.B'nin gözaltına alınmış olup soruşturmanın halen devam ettiği bildirildi.

Öte yandan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap konu ile ilgili yapmış olduğu yazılı açıklamasında, “26.12.2016 tarihi itibari ile gerek sosyal medyada gerekse bazı ulusal ve yerel haber sitelerinde yer alan, Rize’de “Skandal ve İşçilerin Zafer Pozu” şeklinde çıkan haber ve paylaşımlarda kullanılan fotoğraftaki işçi Rize Belediyesinin çalışanı değildir. Rize Belediyesi olarak fotoğrafın servis edildiği andan itibaren söz konusu fotoğrafın Rize Belediyesi bünyesinde çalışan bir işçimize ait olmadığı bizzat talimatım doğrultusunda yapılan gerekli incelemeler sonucunda anlaşılmıştır” ifadelerine yer verdi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu