Rize’de "Teröre Lanet" açıklamaları

Rize'de "Teröre Lanet" açıklamaları

İstanbul Beşiktaş'ta düzenlenen terör saldırısı nedeniyle Rize'de sivil toplum örgütleri ve kurumlardan "Teröre Lanet" açıklamaları geldi.

12 Aralık 2016 - 21:07 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 22:53

RİZE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDEN TERÖRÜ KINAMA DEKLARASYONU

Rize Belediye Meclisi’nin 2016 toplantı yılının 12. Birleşiminin 2. Oturumunda, AK Parti Meclis üyeleri önceki gün İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde meydana gelen terör saldırısı için ‘Terörü Kınama Deklerasyonu’ yayımlandı.

AK Parti Meclis Üyeleri adına grup sözcüsü Burak Çakıroğlu tarafından okunan deklerasyonda, “Ülkemizin hatta dünyamızın içinde bulunduğu terör denen illetin hangi ülkede, ne zaman, nerede, kimlere yönelik olabileceğini hiçbirimiz bilemiyoruz. Bunlardan en sonuncusu bizim ülkemizde, İstanbul Beşiktaş’ta meydana geldi.

Birliğe, bütünlüğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz böyle bir dönemde Rize Belediye Meclisi olarak bir duruş sergileyerek, teröre karşı olduğumuzu tüm meclis üyelerimiz ile birlikte bir deklarasyon yayınlayarak duyurmanın önemli olduğunu düşündük.

Son terörist ölünceye kadar bu mücadelenin kararlı bir şekilde süreceği en büyük temennimizdir. Güvenlik güçlerimize inanıyoruz, polisimizi ve askerimizin yanındayız.

Rize Belediye Meclisi olarak, saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize rahmetle anarken, kederli ailelerine baş sağlığı ve gazilerimize de acil şifalar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

ÇAYKUR RİZESPOR'DAN "TERÖRE LANET" AÇIKLAMASI

Spor Toto Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan kınama mesajında; "İstanbul'da oynanan Beşiktaş- Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena'nın çevresinde meydana gelen hain bombalı saldırılarda, polis ve vatandaşlarımızın şehit olduğunu, çok sayıda yaralının bulunduğunu büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

Yaşadığımız ve acısını en derin şekilde kalbimizde hissettiğimiz hain terör saldırısını lanetleyerek Aziz Milletimize, güvenlik güçlerimize, stat ve Beşiktaş Kulübü çalışanlarına, taraftarlara ve bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Şehitlerimize Allah'tan rahmet; yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

ASKF RİZE ŞUBESİ'NDE TERÖRE LANET

Rize ASKF Başkanı Ali Çelik ve Yönetim kurulu İstanbul Beşiktaş Arena Stadının hemen yanında Teröristler tarafından gerçekleştirilen Alçakça Patlama sonrasında yayınladıkları mesajla Terörün her cinsini şiddetle kınadıklarını bildirdiler.

Yapılan açıklamada; "Beşiktaş Vodafone Arena yakınında Beşiktaş- Bursa maçı sonrasında düzenlenen hain terör saldırılarında çok sayıda polis ve vatandaşlarımızın şehit olduğunu, büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. İnsanlık dışı vahşi terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden polis ve sivil şehitlerimize Allah'tan rahmet; ailelerine, Emniyet Teşkilatı'na, Beşiktaş Kulübü'ne ve Milletimize başsağlığı, yaralı polis ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." denildi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu