Rize’de sağlık çalışanlarından tiyatro gösterisi

Rize'de sağlık çalışanlarından tiyatro gösterisi

Rize'de "14 Kasım Dünya Diyabet Günü" nedeniyle sağlık çalışanları şeker hastalığına dikkat çekmek için "Diyabetli hastanın bir günü" adlı tiyatro oyunu sergiledi.

14 Kasım 2016 - 20:13 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 21:38

Toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması amacıyla Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık çalışanları "Diyabetli hastanın bir günü" adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Hastane çalışanları Endokrinoloji ve Metobolizma Hastalıkları Uzm. Dr. Şafak Akın, Hemşire Yasemin Baş, Hemşire Mine Toptan, Diyetisyen Merve Nur Toraman, Fizyoterapist Zinnet Öz tarafından diyabet hastalarının tanısı, tedavisi, komplikasyonları ve diyabet hastalığı farkındalığını artırmak amaçlı tiyatro gösterisi düzenlendi.

RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda sergilenen tiyatro oyunu Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hasan Türüt, Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Rauf Pehlivan ile sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları izledi.

Türüt, yaptığı açıklamada, diyabet halk arasında şeker hastalığı olarak bilindiğine dikkat çekerek, "Önlenebilir bir hastalıktır. Bizde hastane olarak farkındalığı arttırmak amacıyla hasta ve hasta yakınları çağırarak bir tiyatro gösterisi hazırladık" dedi.

Tiyatro gösterisinin herkes için çok güzel ve verimli bir etkinlik gerçekleştirdiklerini söyleyen Türüt, "Bu vesileyle tüm şeker hastalarımıza hastalıkla mücadele etmeleri ve bu hastalıktan korkmamaları gerektiğini söylemek istiyorum." diye konuştu.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu
Rizeli Kadın Balıkçılar İzmir'e teknik geziye gitti
Rizeli Kadın Balıkçılar İzmir'e teknik geziye gitti