Rize’de önemli yatırımlara başlanacak

Rize'de önemli yatırımlara başlanacak

Rize Valiliğinin 2016 yılı 4. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

13 Ekim 2016 - 20:36 - Güncelleme: 19 Mart 2017 - 00:19

Rize Valisi Erdoğan Bektaş Başkanlığında, Rize Valiliği Ayder Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri ile diğer yetkililer katıldı.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, toplantıda yaptığı konuşmada, Hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı misafir edeceklerini belirterek, "Dolasıyla biraz heyecan katsayımız yüksek" dedi.

Toplantıda yatırımları görüşerek varsa dar boğazlar ve tıkanıklar onları aşmaya çalışacaklarını ifade eden Vali Bektaş, “Önümüz kış, kış aylarının getirdiği bazı zorluklar var, ilk etapta işlerimizi toparlayıp kış aylarına hazırlanacağız ve yeni bir sezonda yeni bir çalışma programıyla, Rize için önemli yatırımlara başlayacağız” dedi.

il-koordinasyon-kurulu1

Vali Bektaş, ayrıca kamu yatırımlarının kurumlara göre dağılımının, ulaştırmada 170,7 milyon, tarımda 44,5 milyon, enerjide 3,6 milyon, sağlıkta 2,2 milyon, eğitimde 41,6 milyon, turizmde 1,8 milyon, imalat gıda sektöründe 38,1 milyon, madencilik sektöründe 496 bin ve diğer kamu hizmetleri sektöründe 30,2 milyon TL olduğunu ifade etti.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yatırımcı kurumların çalışmaları ve projeleri hakkında yaptıkları sunumlar ile devam etti.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur'dan zam açıklaması
Çaykur'dan zam açıklaması
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu