Rize’de Hentbol Altyapı Projesi başladı

Rize'de Hentbol Altyapı Projesi başladı

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ve Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) tarafından altyapı gelişim projesi Rize ve İlçelerde verilen eğitimlerle başladı.

16 Kasım 2016 - 08:59 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 21:35

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ve Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) tarafından görevlendirilen Milli Takım Antrenörü Hakan Dinler ve IHF Antrenörü Milan Petronijevic Rize’de Yenişehir Spor Salonu ve Ardeşen Spor Salonunda Eğitici ve Sporcularla bir araya gelerek projenin startını verdiler.

Konu ile ilgili açıklama yapana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik “Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) ve Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) tarafından uygulamaya konulan Alt Yapı Projesi’inde IHF ile mutabık olarak seçim kriterlerinde; İllerin nüfusu, lisanlı ama faal olan sporcu sayısı, hentbol geleneği, üst liglerde hentbol kurulduğundan bu tarafa temsil oranı, tesis, çocukların ölçümlerinin yapılabileceği üniversitelerin var olması ve okul sayısı esas alındı. Bu kriterler doğrultusunda belirlenen 10 ilde, 160 okul 2 bin sporcu ve 200 antrenör ile Proje amaçları doğrultusunda çalışmalara başlanıldı. Proje de 2005- 2007 doğumlu çocuklara yönelik olarak hentbol sporunu sevdirmek, mili takıma sporcu kazandırmak, okullarda ve kulüplerde çalışan altyapı antrenörlerinin temel teknik eğitim seviyesini yükseltmek hedeflenmiştir.” dedi.

Hentbol Milli Takım Antrenörü Hakan Dinler de Projeye verdikleri desteklerden dolayı Rize Valisi Erdoğan Bektaş’a, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’e Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik’e ve Federasyon İl Temsilcisi Fevzi Nebioğlu’na destek ve katkılarından dolayı teşekkür ederek yapılan çalışmaların hayırlara vesile olmasını diledi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak