Rize’de Gençler Basketbol İl Birinciliği sona erdi

Rize'de Gençler Basketbol İl Birinciliği sona erdi

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar arası Gençler Basketbol İl Birinciliği müsabakaları sona erdi.

02 Aralık 2016 - 19:31 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 23:56

2016-2017 yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında 21-30 Kasım 2016 tarihlerinde Ardeşen ve Yeni Şehir Spor Salonunda düzenlenen Gençler Kız-Erkek Basketbol il birinciliği müsabakalarına 60’ı kız, 170 Erkek sporcu olmak üzere toplam 19 okul takımı katıldı.

Gençler kategorisinde yarışan Okul takımlarında kızlarda Ali Metin Kazancı Anadolu Rize Lisesi birinci olurken, Pazar Atatürk Anadolu Lisesi ikinci, Güneysu Yavuz Selim Anadolu Lisesi üçüncü ve Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Gençler kategorisinde yarışan Okul takımlarında Erkeklerde ise Güneysu Şehit Kemal Mutlu Fen Lisesi birinci olurken, Rize Anadolu Lisesi ikinci, Rize İ.M.K.B Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Dereceye giren takımlara kupalarını Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve Okul Müdürleri takdim etti.

Birinci olan takımlar ileriki günlerde açıklanacak olan gurup müsabakalarında Rize ilini temsil etmeye hak kazandılar.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de
Rize'de "Kumar" operasyonu
Rize Jandarması kaçakçıların takibinde
Rize Jandarması kaçakçıların takibinde