Rize’de geleneksel bayramlaşma programı

Rize'de geleneksel bayramlaşma programı

Rize’de her bayram geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni, bayramın ikinci günü 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan çadırda gerçekleşti

14 Eylül 2016 - 12:19 - Güncelleme: 19 Mart 2017 - 01:10

Bayramlaşma törenine, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak, İl Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay İbrahim Akgün, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adem Kara, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Ak Parti Rize İl Başkan Yardımcısı İshak Alim, MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı ile daire amirleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşmanın ardından bayramlaşmaya katılanlara yemek ikramı yapıldı. Halkla bayramlaşan protokol üyeleri daha sonra görevli polis ve askerler ile Rize Devlet Hastanesinde tedavi gören hastalar ve Şehit Aileleriyle bayramlaşmak üzere çadırdan ayrıldı.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak