Rize’de Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi

Rize'de Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 93. yıl dönümü kutlamaları, Rize Öğretmenevi’nde düzenlenen resepsiyonla devam etti.

30 Ekim 2016 - 10:34 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 23:13

Rize Valiliği tarafından düzenlenen resepsiyonda Vali Erdoğan Bektaş, eşi ile birlikte tebrikleri kabul ederek gelen davetlilerle tek tek tokalaştı.

Cumhuriyet resepsiyonuna, Rize’deki askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın kuruluşları temsilcileri, şehit aileleri ile gaziler ve aileleri katıldı.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, davetlilere hitaben yaptığı konuşmasında; “Olağanüstü bir Kurtuluş Savaşından sonra ulaştığımız Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana, 93 yıl boyunca ülke olarak çeşitli sorunlarla yüzleşmek zorunda kaldık. Bütün bu sorunlara rağmen Dünya’da gerçekten örnek gösterilecek işler başaran bir ülke olarak Milletimizin değerlerinden, öz gücünden, öz güveninden yola çıkarak çevresinde hatırı sayılır işler yapan, örnek gösterilen bir ülke haline gelmeyi başardık. Giderek başarılarımız ve dışardan görünürlüğümüz daha da artıyor. Bu arttıkça da maalesef başımızdan sorunlarımızda eksik olmuyor.

15 TEMMUZ’DA YÜZLEŞTİĞİMİZ PROBLEMLERİ HEPİMİZ HATIRLIYORUZ

15 Temmuz kalkışmasında yüzleştiğimiz problemleri hepimiz biliyoruz. Uzun yıllardır Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, bölücü terör unsurlarına karşı topyekûn yürüttüğümüz mücadele de ortada. Yine sınırlarımız dışında cereyan eden bir yığın karışıklık ve problemden bir şekilde etkileniyoruz. Bütün bunlara rağmen, varlığımızı gelişerek, milletimize refah ve mutluluk sunarak, bölgemizde örnek olarak sürdürüyoruz. Bu çerçevede 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız gerçekten önemli. 15 Temmuz günü Milletimiz ortaya koyduğu bilinç, bir arada olma iradesi ve her şeye rağmen çıplak elle en gelişmiş silahlara karşı durabilme kararlılığı ve becerisi, gerçekten Milletimizin rastgele bir millet olmadığını, geldiğimiz bu yerin tesadüfi bir yer olmadığını bütün dosta düşmana göstermiştir. Çanakkale’den ve Kurtuluş Savaşı yıllarından sonra, 15 Temmuz olayı Milletimizin tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak yerini almış ve ebediyen hatırlanacaktır. Tabi ki şehitlerimiz oldu. Tabi ki gazilerimiz oldu. Tabi ki bir bedel ödedik. Ama Milletimizin verdiği destek, Milletimizden aldığımız güçle dünden daha güçlü, daha kuvvetli ve daha umut dolu olarak geleceğe yürüyoruz. Dosta güven, düşmana da korku saçmaya devam ediyoruz. Sorunlarımızı hep birlikte çözerek geleceğe emin adımlarla yürüyeceğimize olan inancım tamdır.” şeklinde konuştu.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak