Rize’de ailecek sağlık yürüyüşü yapıldı

Rize'de ailecek sağlık yürüyüşü yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı etkinlikleri kapsamında Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından“Balon ve Uçurtma Uçurma Şenliği” eşliğinde

28 Eylül 2014 - 17:38

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı etkinlikleri kapsamında Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından“Balon ve Uçurtma Uçurma Şenliği” eşliğinde sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

Sahil Yürüyüş Parkurundan başlayarak Çaykur Genel Müdürlüğü karşısında sona eren yürüyüşe Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Rize Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Rize Belediyesi Hal Müdürü Resul Usta, Rize Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Serhat Talaş, Rize Kanserle ve Mücadele Derneği Başkanı Dr. Nilüfer Emen, sağlık çalışanları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi üyeleri, Rize Otizmle Mücadele Derneği üyeleri, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Rize Halk Sağlığı Müdürü Dr. Faik Özşahin, yaptığı açıklamada, “Her ay düzenlenen sağlıklı yaşam yürüyüşünü bu ay “Anne, Baba ve Çocuklarla Sağlık için Yürüyoruz” adı altında gerçekleştirdik. Bu kapsamda etkinliğimize ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve halkımız davet edildi. Sağlıklı bir toplum için çocuk genç yetişkin her yaş grubuna sağlıklı yaşam alışkanlıklarının kazandırılması açısından eğitim programlarımızın yanı sıra sosyal etkinliklerimizi de sürdürmekteyiz. Bugün Yürüyüşümüze katılarak bize destek veren başta Valimiz Ersin Yazıcı olmak üzere tüm katılımcılara ve ailelere  teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güneysu'nun Dini ve Sosyal Hayatı masaya yatırılıyor
Güneysu'nun Dini ve Sosyal Hayatı masaya yatırılıyor
Rize, Güneydoğulu turizmcilere ev sahipliği yapıyor
Rize, Güneydoğulu turizmcilere ev sahipliği yapıyor