Rize’de 112 Acil Sağlık Hizmetleri toplantısı

Rize'de 112 Acil Sağlık Hizmetleri toplantısı

Rize Devlet Hastanesi Eğitim Salonunda düzenlenen toplantıya, İl Sağlık Müdürü Dr

16 Kasım 2016 - 11:51

Rize Devlet Hastanesi Eğitim Salonunda düzenlenen toplantıya, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Zikrullah Tüfekçi, 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Barış Kara, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. İlkay Şimşek ile acil yardım istasyonlarında çalışan sağlık personeli katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Tepe, burada yaptığı konuşmada, 112 personelinin saygı ve sevgi içerisinde çalışması gerektiğini belirterek, bunun sağlanması için de iletişimin düzgün ve kuvvetli kurulması gerektiğini ve özellikle toplumsal olaylarda Komuta Kontrol Merkezi ile olay yeri yönetici arasında bilgi akışının düzgün olmasının önemli olduğunu vurguladı.

[reklam]

Acil yardım ambulansı kullanan sürücülere de uyarılarda bulunan Tepe, "Vatandaşlarımızın gözündeki ambulans süratli gider algısını değiştirin. Hız limitlerine mutlaka uyun. Hiçbir sağlık çalışanımızı veya hastamızı trafik kazasında kaybetmek istemiyoruz. Bunun için ne kendi can sağlığınızı nede hastalarımızın can sağlığını riske atarak ambulans kullanmayın." dedi.

Kurumsal barış ve birliktelik kapsamında kırsal bölgelerde hizmet veren acil sağlık hizmetleri istasyonlarında görevli sağlık çalışanlarından da Toplum Sağlığı Merkezleri veya İlçe Hastaneleriyle entegre biçimde birlikte yardımlaşarak sağlık hizmeti sunmalarını isteyen Tepe, "Acil vakalar dışında acillere yardımcı olun. Bir aile gibi olun ve vatandaşlarımıza bu şekilde hem daha kaliteli hem de daha etkin hizmet vermiş oluruz. Bunu da vatandaşlarımıza yansıtın." diye konuştu.

İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. İlkay Şimşek ise toplantıda, 112 Acil Sağlık Hizmetleri kapsamında görev yapan komuta kontrol merkezi ile acil yardım istasyonlarında görev yapan tüm personelin sorunlarını ve çözüm önerileri görüştüklerini söyledi.

[reklam]

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 18 yaşındaki genç hayatını kaybetti
Rize'de 18 yaşındaki genç hayatını kaybetti
Vali Bektaş:
Vali Bektaş: "Vergi vermek kutsal bir görevdir"