Rize Turizmi, sempozyumda ele alındı

Rize Turizmi, sempozyumda ele alındı

Rize'de 10 yıl aradan sonra 2. kez düzenlenen Turizm Sempozyumunda Rize turizmi ele alındı.

08 Kasım 2016 - 21:06 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 22:19

Rize Valiliği ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından düzenlenerek, Rize Belediyesi, Çaykur Genel Müdürlüğü, Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile Rize Ticaret Borsası tarafından desteklenen Turizm konusunun ele alındığı “2. Rize Sempozyumu” İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde 04-06 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi

Sempozyum; Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Baki Alkaçar ve RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın açılış konuşmaları ile başladı. Konuşmacılar, Turizmin bölgenin en önemli değerlerinden biri olduğunu ifade ederek, bu sektörün bölgede hızla yükselmesi ve gelişmesi noktasında tüm kurum ve kuruluşların ele ele vererek çalıştığı belirttiler.

Bilimsel ayağı iki gün süren ve 15 üniversiteden çeşitli unvanlara sahip 86 araştırmacının katılarak bildirilerini sunduğu sempozyumda, alternatif turizm, çevre ve sürdürülebilirlik, ekonomi, gastronomi, pazarlama, yönetim ve genel turizm konuları ele alındı.

Sempozyumun son gününde ise katılımcılara, Rize'nin önemli turistik destinasyonlarının tanıtıldığı bir gezi programı planlandı. Gezi programında Rize bezi dokuma tezgahı, Ayder Yaylası, Zilkale ve taş köprü ziyaretleri yapılırken, zipline deneyimi de yaşandı.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak