Rize Ticaret Borsası’ndan üyelerine nefes kredisi

Rize Ticaret Borsası'ndan üyelerine nefes kredisi

KOBİ’lerin içinde bulunduğu finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Türkiye’deki diğer oda borsaların katılımıyla “TOBB Nefes Kredisi” kampanyası başlatıldı.

23 Aralık 2016 - 10:49 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 21:53

Rize Ticaret Borsası (RTB) Başkanı Mehmet Erdoğan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Rizemizin en önemli geçim kaynağı olan çay sanayicilerimizin 2017 çay sezonuna başlamadan finansal olarak rahatlatacak nefes aldıracak bu kampanyaya Borsa olarak destek veriyoruz. Ülke genelinde ekonomide önemli yer tutan KOBİ finansman sorunlarının giderilmesine, ilimiz için ise çay sektörünün gelişimine katkı sağlayacak bu krediyi üyelerimizin iyi değerlendirmesini öneriyor. Nefes Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bu kampanya kapsamında Rize Ticaret Borsası üyeleri, finansmanla ilgili yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleri sorunlarına katkı sağlamak üzere, TOBB ile bankalar arasında yapılacak “TOBB Nefes Kredisi” protokolleri çerçevesinde Rize Ticaret Borsası üyelerine kredi olarak kullandırılmak üzere TOBB ve RTB’nin ortak destekleyeceği firma bazında 150 bin TL tutarındaki kredi başvurusu yapabilecekler.

Kredi 12 ay vadeli olup, geri ödemesi aylık eşit taksitler halinde gerçekleşecektir. Kredi vadesinin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır. Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,82.5, yıllık % 9,90’dır.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eli kırılan Rizespor kalecisi ameliyat oldu
Eli kırılan Rizespor kalecisi ameliyat oldu
Üniversite harçlıklarını solucan satarak çıkarıyorlar
Üniversite harçlıklarını solucan satarak çıkarıyorlar