Rize İl Müftülüğü’nden toplu icazet merasimi

Rize İl Müftülüğü'nden toplu icazet merasimi

Rize İl Müftülüğü ve İlçe Müftülüklerine bağlı 58 Kur’an kursunda son bir yıl içinde hafızlığını tamamlayan 524 hafız için toplu icazet merasimi yapılacak.

27 Temmuz 2016 - 10:29 - Güncelleme: 20 Mart 2017 - 02:14

Rize İl Müftülüğü tarafından, il genelinde hafızlık eğitimi veren 58 Kur’an kursundan 2015-2016 eğitim-öğretim yıllarında hafızlığını tamamlayan 524 kız ve erkek öğrencinin katılımıyla toplu olarak icazet merasimi düzenlenecek.

Rize İl Müftülüğü tarafından yapılan açıklama şöyle;“Hafız yetiştirmekle öne çıkan ilimizin adını zihinlere nakşettirmek, Rizeliler olarak yetiştirdiğimiz hafızları yakından görebilmek, Hafızlık müessesesine teşvik ve bu müesseseyi daha fazla öne çıkarmak maksadıyla düzenlenecek olan icazet merasimi, hafızlık eğitimi veren tüm kurslarımızın katılımıyla geniş kapsamlı olarak ülkemizde ilk defa Rize’de tertip edilecek.

06 Ağustos 2016 Cumartesi günü 13.00-16.00 saatleri arasında Rize Merkez Sahil Camii’nde yapılması planlanan merasimde misafir konuşmacılar ve ünlü okuyucular görev alacak. Kur’an tilavetleriyle şenlenecek program, mehteran gösterisiyle süslenecek.

Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi ile birçok kuruluş ve hayırsever işadamlarının katkı ve destekleriyle gerçekleştirilecek merasimde tüm öğrencilere tablet pc hediye edilecek ayrıca belirlenen 30 öğrenci umreye gönderilecektir.

“Kur’an’ı ezberleyip okuyan kişi, Allah katındaki seçkin meleklerle birlikte olacaktır” hadis-i şerifinin muhatabı olan ve bu etiketi onur ve gururla taşımayı hak eden yavrularımızın maharetlerini görmeye Kur’an sevdalısı tüm kardeşlerimizi bekliyoruz.”

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
Çaykur Rizespor tazminat alacak
Çaykur Rizespor tazminat alacak