Rize için gelecek 30 yıllık altyapı çalışması

Rize için gelecek 30 yıllık altyapı çalışması

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, şehrin engebeli ve zorlu coğrafi yapıda olmasından dolayı altyapı çalışmaları için büyük yatırımlar yaptıklarını belirtti.

13 Ocak 2017 - 23:18 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 19:27

Rize Merkeze bağlı Yeniköy, Boğaz, Paşakuyu, Hayrat ve Çiftekavak Mahallerinde yapılan altyapı ve zemin iyileştirme çalışmalarını inceleyerek teknik ekibinden bilgiler aldı.

Başkan Kasap incelemede yapmış olduğu açıklamada, “Bu yatırımlar doğal afetlerle ortaya çıkan yatırımlardır. Rize’mizin tabiat ve iklim koşullarının ortaya koyduğu ekstra masraflar ve çalışmalardır. Bu çalışmalarımızın 5 tanesi hemen hemen tamamlanma aşamasına geldi. Yaptığımız incelemede şunu gördük. Çalışmamız sadece bu günkü şartları düzeltmekle kalmayarak, önümüzdeki 30 yıl içerisinde ortaya çıkabilecek zararların önlenmesine yönelik olarak da tedbir niteliğindedir.” dedi.

3 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Başkan Kasap, “Çalışmalarımız önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tamamlanacaktır. Bunların maliyetlerinin bir kısmı Afet Genel Müdürlüğü’nden ve bir kısmı da belediyemizden karşılanmak üzere yaklaşık 3 Milyon TL’ye yakın bir meblağ oluşturuyor.  Bu çalışmalarımız, hizmet alanında göz önünde olan şeyler değildir. Rize’mizin daha yaşanabilir olması noktasında atılması gereken adımlardır” diye konuştu.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu
Bekaroğlu, çayda zorunlu organik gübreye geçişi sordu
Rizeli Kadın Balıkçılar İzmir'e teknik geziye gitti
Rizeli Kadın Balıkçılar İzmir'e teknik geziye gitti