Rize Günleri Bursa’da ilk kez yapılacak

Rize Günleri Bursa'da ilk kez yapılacak

Bursa’da bu yıl ilk kez düzenlenecek olan “Rize Günleri” etkinliği için Rize Valiliği’nde tanıtım toplantısı yapıldı.

29 Ocak 2016 - 01:41 - Güncelleme: 21 Temmuz 2017 - 01:13

Valilik toplantı salonunda yapılan tanıtım toplantısına Vali Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İl Müdürleri, Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Temsilcileri, Rize Ticaret Borsası Temsilcisi ile diğer ilgililer katıldı.

Bursa’da 10-13 Mart 2016 tarihlerinde Atatürk Kongre Kültür Merkezinde düzenlenecek olan etkinlikler öncesi bilgiler veren Vali Ersin Yazıcı, “Rize’nin yıllardır İstanbul ve Ankara’da düzenlediği Rize Tanıtım Günlerini şimdi de farklı illerde gerçekleştirme kararımızı uygulamaya koyuyoruz. Bu etkinlik için bu yıl birlikte örnek projeler gerçekleştirdiğimiz, Rize’mizin kardeş şehri olan Ulu Şehir Bursa seçildi. Önümüzdeki yıllarda da Rize’mizi Türkiye’nin farklı illerinde tanıtmayı düşünüyoruz” dedi.

Vali Yazıcı, Tanıtım Günleri’nin etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için Rize Valiliği Koordinasyonunda; Rize Belediye Başkanlığı, İlçe Kaymakamlıkları, İlçe Belediye Başkanlıkları, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı DKMP 12.Bölge Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi, İlçe Halk Eğitimi Merkezleri, Rize Ticaret ve Sanayi Odası, Rize Ticaret Borsası, Bursa’daki Rize Dernekleri ile işbirliği içerisinde hazırlıklar yapıldığını ifade etti.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
Çaykur Rizespor tazminat alacak
Çaykur Rizespor tazminat alacak