Rize Belediyespor U14 şampiyon oldu

Rize Belediyespor U14 şampiyon oldu

Rize Belediyespor, 2016-2017 Futbol sezonuna U-14 Liginde rakiplerini geride bırakarak şampiyonlukla başladı.

28 Ekim 2016 - 21:26 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 23:26

Toplam 9 takımın katıldığı U-14 Liginde grubunu lider tamamlayan Rize Belediyespor, Play-Off’da sırasıyla yarı finalde Fındıklıspor’u 3-0, finalde ise Ardeşenspor’u 2-0 mağlup ederek şampiyon oldu. Rize Belediyespor’un genç yetenekleri 2017 yılı Mart ayında il dışında yapılacak olan bölge şampiyonasında Rize'yi temsil etmeye hak kazandı.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yapmış olduğu açıklamada, “Belediyeler sadece yol, su, kanalizasyon ve benzeri hizmetlerin verildiği bir kurum olmaktan ziyade, sportif, kültürel ve sosyal etkinlikleriyle ön palana çıkması gereken bir kurumdur. Biz de Rize Belediyesi olarak spora önem verme gayeti içerisindeyiz. Geçlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına bünyemizde bulunan spor kulübümüzün farklı dallarına çekiyoruz. Belediyespor Futbol takımımızın göstermiş olduğu bu başarı bizleri memnun etmiştir. Gençlerimiz bundan sonraki süreçte ilimizi il dışında en güzel şekilde temsil etme gayreti içerisinde olacaktır. Spor Kulübümüz bünyesinde emek sarf eden oyuncularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum” dedi.

Alınan bu şampiyonluğun ardından konu ile ilgili açıklama yapan Rize Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Köroğlu, “U-14 Liginde Belediyespor olarak iddialı bir performans ortaya koyduk. Neticesinde genç oyuncularımız inandı ve şampiyonluğu elde ettiler. Bu manada öncelikle başta bizlerden desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap’a desteklerinden ötürü teşekkür ediyor, gençlerimizin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen kulüp hocalarımızı kutluyor, genç futbolcularımıza bölge şampiyonasında başarılar diliyorum” dedi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı