Rize Belediyesi vatandaşlara aşure dağıttı

Rize Belediyesi vatandaşlara aşure dağıttı

Düzenlenen Aşure ikramı programına Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof

13 Ekim 2016 - 15:16

Düzenlenen Aşure ikramı programına Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Garnizon Komutanı Albay Semih Çoşkun, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, MÜSİAD Başkanı Mehmet Dabak, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Sadettin Türüt ve Meclis Üyesi Necibe Oflu eşlik etti.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, burada yaptığı konuşmada emeği geçen herkese teşekkür ederek “Bizim geleneklerimiz ve kültürümüz var. Aşure de bunlardan bir tanesidir. Umuyoruz ki aşure, birlik ve beraberliğimizi pekiştirir ve kendi içimizde olumsuz olayların yaşanmamasına bir vesile olur” dedi.

Hicri yılbaşının başlangıcı kabul edilen Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nde çok önemli olayların yaşandığı anlatan Başkan Kasap ise; “Hadîslerde rivayet edilen olaylardan birkaç tanesini saymak istiyorum. Dua kapılarının açık olduğu bu günlerde İlk Peygamber Hz. Adem’in tövbesi bu ayda kabul olunmuş, Hz. Nuh’un gemisi bu ayda Cudi dağına oturmuş, Hz. İbrahim, Nemrut’un ateşinden bu ayda kurtulmuş, Hz. Eyyüb bu ayda hastalıklarından şifa bulmuş“ dedi.

Yapılan ikramların bolluk ve bereket için hükmünün büyük olduğunu ifade eden Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, belediye olarak yalnız fiziki alt yapı ve üst yapı çalışmalarına önem verilmediğini, bu tür kültürel faaliyetlerle birlikte olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Modanın Trendi Yeni Nesil Takılar
Modanın Trendi Yeni Nesil Takılar
"LÂL" Rize'de dile geliyor