RİMER’den Memişoğlu’na tebrik ziyareti

RİMER'den Memişoğlu'na tebrik ziyareti

Rize Merkez Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği (RİMER) üyeleri, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'nu ziyaret etti.

21 Ekim 2016 - 16:01 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 23:41

FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki başhekimliği görevinin ardından atandığı Sağlık Bakanlığı İstanbul İli Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği görevinin ardından geçtiğimiz hafta da İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’na Rizeli hemşehrileri tebrik ve başarı dilekleri ziyaretinde bulundu.

Kendisi de Rizeli ve RİMER Kurucu Üyesi olan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu'na dernek yönetiminden arkadaşlarıyla beraber hayırlı olsun ziyaretinde bulunan RİMER Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ali Aksoylu, üye ve hemşehrileri adına tebrik ziyaretinde bulunduklarını belirterek, 36 yaşında başhekim olduktan sonra kısa sürede FSM Hastanesi'nin çehresini her yönüyle değiştiren, sonraki yıllarda da hekimlik mesleğine idarecilik yönünü de katarak Kuzey Grubu Genel Sekreterliği görevinde bir çok yeniliği, projeyi gerçekleştirerek başarılı bir kariyer oluşturan arkadaşlarına yeni görevinde de başarılar diledi.

Başkan Aksoylu, önce FSM, sonra Kuzey Birliğinde başarılı projeler gerçekleştiren değerli hocamızın önceki görevlerinde gösterdiği üstün performansı üslendiği yeni makamda da göstereceğine, hatta kurum bünyesinde güncel gereksinim ve politikalara uygun olarak sağlık camiasında ciddi anlamda ses getirecek gerekli köklü yapısal değişimleri de realize edeceğine yürekten inandıklarını belirti.

Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’da RİMER yönetimin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Bir çok mesleki ve sosyal derneğin üyesiyim, ancak kurucu üyesi olduğum ilk sivil toplum kuruluşu RİMER’dir. Sorumluluk üstlendiğim görevlerde kısa zamanda ekibimle çok önemli, kayda değer projeler geliştirdik. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevimde de daha makro projeleri hayata geçirmeye çalışacağım ama bunca sene eğitimini aldığım genel cerrahlık mesleğimi de zaman buldukça yapacağım” dedi.

RİMER Onur Üyesi, Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emin Gürses’in de katıldığı ziyarette dostlar daha çok Rize’yi, ülke gündemini ve Sağlık Bakanlığındaki gelişmeleri konuştular.

Kemal Memişoğlu kimdir?

Rize eski Milletvekili Fehmi Memişoğlu’nun da oğlu olan, babasının Karayolları Bölge Müdürlüğünü yaptığı 1966 yılında Trabzon’da doğan, 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Kemal Memişoğlu sonraki yıllarda farklı alanlarda da eğitim aldı. Memişoğlu, Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda yabancı dil eğitimini, Beykent Üniversitesi Sağlık Yönetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1991 yılında SSK Okmeydanı Eğitim Hastanesi'nde meslek hayatına başlayan, ardından Konya Ereğli Hastanesi'nde görev yapan Memişoğlu 1996 yılında o zamanki adıyla PTT Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde Başasistanlık yapmaya başladı. 1999-2000 yıllarında Miami Üniversitesi Tıp Fakültesi Transplant Ünitesinde Gözlemci Cerrah olarak görev yaptıktan sonra Türkiye’ye dönüşünde PTT Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde, 2001-2002 yılları arasında da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Başasistan olarak görevini sürdürmüştür.

2002-2012 yılları arasında İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Başhekimi olarak görev yapan Memişoğlu, 02 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği'nde Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak göreve başladı. 2014 yılında Genel Cerrahi Profesörü olan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Şuayip Birinci’nin Bakanlık Müsteşar Yardımcılığına atanmasından sonra Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği – CEO görevine atanmıştı.

12 kamu hastanesi ile 6 ağız ve dış sağlığı merkezinden oluşan Kuzey Birliğinde Amerikalıların dahi hayretlerle karşıladıkları performans sistemini ve özel sektörü kıskandıracak bir çok yeniliği uygulamaya koyan Kemal Memişoğlu’na kendisinin de kurucusu olduğu RİMER Yönetimi, üyelerimiz ve tüm İstanbullu hemşerilerimiz adına yeni üstlendiği İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevinde de üstün başarılarının devamını diliyoruz.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Avcı:
Avcı: "Milletle var olduk, milletle yol alacağız"