RİBEGEM liseleri ziyaret ediyor

RİBEGEM liseleri ziyaret ediyor

Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (RİBEGEM) sosyal ve kültürel faaliyetlerini duyurmak, gençlerin şehirde daha aktif rol almasını sağlamak amacıyla lise ziyaretlerine devam ediyor.

08 Aralık 2016 - 20:45 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 23:25

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın destekleriyle kurulan ve gençlerin kendilerini sosyal mecrada daha iyi ifade edebilmesini hedefleyen RİBEGEM, Rize şehir merkezinde bulunan liseleri ziyaret ederek, okullardaki sınıf temsilcileriyle bilgilendirme toplantıları gerçekleştiriyor.

Düzenlenen toplantılarda RİBEGEM’i Rize Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirmiş olduğu ücretsiz kurslar ve gençlerin fikirlerini ve projelerini hayata geçirebilecekleri faaliyet alanları hakkında bilgiler veriliyor.

RİZE MERKEZDEKİ BÜTÜN LİSELERDE TOPLANTILAR DÜZENLENECEK

Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hasan Sağır Lisesi, Tevfik İleri Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Anadolu Lisesi, Tevfik İleri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi, Çay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ekrem Orhon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ali Metin Kazancı Rize Lisesi, Rize Merkez Mesleki, Teknik Anadolu Lisesi ve Türk Telekom Spor Lisesi olmak üzere 14 liseyi ziyaret eden RİBEGEM, şehir merkezinde bulunan bütün liselerde bilgilendirme toplantıları yapmaya devam ediyor.

RİBEGEM’E KATILAN GENÇLER, MECLİSTE PROJELERİNİ GELİŞTİRİYOR

RİBEGEM bünyesinde faaliyet gösteren mecliste gençler, fikirlerini ve projelerini tartışıp geliştiriyor. Ayda bir kez toplanan mecliste gençlerin sundukları fikirler tartışılıp oylanıyor. Oylamada gençler tarafından geçerli görülen projeler RİBEGEM Genel Koordinatörlüğü tarafından değerlendirildikten sonra Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’a sunulup hayata geçiliyor.

‘RİBEGEM MECLİSİ’ 6 FARKLI KOMİSYONLA ÇALIŞIYOR

Yapılan okul ziyaretlerinde RİBEGEM’de üye olmak isteyen gençlerin RİBEGEM Meclisi komisyonlarında çalışmalar yapması sağlanıyor. Gençler, ilgi alanlarına göre istediği bir komisyona girerek projelerini geliştirebiliyor.

Egitim ve Spor, Kültür Sanat ve Turizm, Bilim Teknoloji ve Ar-Ge, Çevre ve Kent Sorunlar, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma, Organik Tarım Araştırma Komisyonu olmak üzere çalışmalarını yürüten gençler, şehrin sorunlarına ilişkin de görüş ve çözüm önerilerini ifade edebiliyor.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı