RENK Projesi Rize’de 3. yılında

RENK Projesi Rize'de 3. yılında

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Şube Müdürü Zafer Haşimoğlu ve bölge okul yöneticileri, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri ile birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

20 Ekim 2016 - 17:56 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 23:47

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, iki yıldır Rize Valiliği himayesinde yürütülen RENK Projesi kapsamında önceki yıllarda olduğu gibi düzenli olarak okulları ziyaret edeceğini ve öğrenciler ile bir araya geleceğini belirtti.

RENK Projesi ile iki yıldır ilde yakalanan ivmeyi üçüncü yılda da devam ettirmek istediklerini ve RENK Projesine ek olarak Kodlama ve Dyned Eğitimi ile ilgili çalışmaları da birlikte yürüteceklerini ifade eden Durmuş, "RENK projesi sadece okuma saatiyle ilgili bir proje değildir. Bizim iki yıldır Rize'de eğitimde oluşan farkındalık ve sinerjiyi bu yıl daha da yukarılara çıkartmamız gerekiyor. Hedefimiz ve amacımız budur, bu hedefi gerçekleştirmek için de çalışmaya devam edeceğiz. Burada en önemli görev öğrencilerimize ve bizlere düşmektedir." dedi.

Öğrencilere, "Ne olmak istiyorsanız onun için çok çalışın" nasihatinde bulunan Durmuş "Yaptığınız işte en iyisi olmak için çaba gösterin. Bunun için mutlaka bir hedefiniz olsun. Sınavlarda başarılı olmak için sadece sınavlara çalışmak ve test çözmek yetmiyor, bol bol kitap okumak gerekiyor. Okumanın bir sonraki aşaması olan yazma işini yapabilmek için çok okumalıyız. Son dönemlerde yapılan araştırmalar çok okuyan çocuklarımızın sınavlarında daha başarılı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle kitap okumayı terk etmemeliyiz. İlginizi çeken kitapları okuyarak keyifli vakit geçirebilirsiniz." dedi.

Okul öğretmenleri ve idarecilerle de bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, öğretmenlerin yaptıkları işin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, "Bir ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında en büyük faktör eğitimdir. Bu sene ülkemizde yaşanan süreç de bunun en büyük ispatıdır. Bu nedenle Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak çok çalışmalıyız. Biz büyük bir aileyiz ve her zaman için siz öğretmenlerimizin yanınızdayız. Eğitilmiş, aydınlanmış, cehaletin kucağına düşmeyen ve yarına güvenle bakan bir nesle ihtiyacımız var. Bu konuda bizler bütün çabamızı sarf ediyoruz. Taşıdığımız sorumlulukları yerine getirmek için çok çalışmalıyız. Hep birlikte Rize’mizi eğitimde, teknolojide, sporda, kültürde ve sanatta daha ileriye taşımak için çalışacağız ve yürüdüğümüz yolda daima başarı için adım atacağız." dedi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak