Milletvekili Külünk gençlere 15 Temmuz’u anlattı

Milletvekili Külünk gençlere 15 Temmuz'u anlattı

Rizeli Metin Külünk, Rize Gençlik Merkezi Serenderinde yaptığı söyleşide gençlere, 15 Temmuz gecesi yaşananları, 15 Temmuz olaylarının demokrasimize nasıl darbe vurmaya kalkıştığını ve Cumhurbaşkan

21 Ekim 2016 - 14:44

Rizeli Metin Külünk, Rize Gençlik Merkezi Serenderinde yaptığı söyleşide gençlere, 15 Temmuz gecesi yaşananları, 15 Temmuz olaylarının demokrasimize nasıl darbe vurmaya kalkıştığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ile olayların seyrinin nasıl değiştiğinden bahsetti.

Türkiye tarihine bakıldığına darbe girişimlerinin her dilimde var olduğunu ve var olmaya da devam edeceğini anlatan Külünk, gençlerin tüm bunlara karşı hazırlıklı ve uyanık olmaları gerektiğinden bahsederek, gençlerin Hz. Ali ve Hz. Ömer’i örnek almalarını tavsiye etti.

[reklam]

Kitap okumanın ve araştırmanın önemine dikkat çeken Külünk, “Kendinize bir hedef belirleyin ve o hedefe doğru emin adımlarla yürüyün örneğin ben 15 yaşımda ben bu dünyayı değiştireceğim demiştim, eskiden halktan gelen birinin bir milletvekili olması çok zordu ama günümüzde örneği karşınızda duruyor” şeklinde konuştu.

Rize Gençlik Merkezinde Hukuk Kulübü sorumlusu Gençlik Lideri Erdoğan İsren Aslan tarafından organize edilen programa Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Rize Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Çakmakçı ve Hukuk Kulübü koordinatörü Ali İmran Büyük katıldı.

[reklam]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz Gazileri Rize'de O geceyi anlattı
15 Temmuz Gazileri Rize'de O geceyi anlattı
Göktürk Fırat'tan Sütlüoğlu'na veda ziyareti
Göktürk Fırat'tan Sütlüoğlu'na veda ziyareti