Milletvekili Karal, TOBB Fen Lisesi öğrencileriyle

Milletvekili Karal, TOBB Fen Lisesi öğrencileriyle

İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte Rize TOBB Fen Lisesini ziyaret eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, öğrencilerle 15 Temmuz ve yakın tarih üzerine söyleşi yaptı

01 Kasım 2016 - 12:08

İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte Rize TOBB Fen Lisesini ziyaret eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, öğrencilerle 15 Temmuz ve yakın tarih üzerine söyleşi yaptı.

Tarih bilgisinin çok önemli olduğundan bahseden Karal, öğrencilere özellikle yakın Cumhuriyet tarihi ile ilgili kitaplar okumalarını ve bu konuda kendilerini yetiştirmelerini tavsiye etti.

Yakın tarihi ve özellikle de 15 Temmuz olaylarını iyi yorumlamak gerektiğini belirten Hasan Karal, geleceği planlarken bu tarih bilgisinin rehberlik edeceğini söyleyerek; "15 Temmuz darbe girişimine benzer olayların tekrarlanmaması için bilhassa yakın tarihinizi öğrenerek, geleceğinizi bu bilgi donanımıyla inşa etmeniz gerekmektedir. Tarih boyunca Türk milleti içeriden ve dışarıdan gelen ihanetlerle karşılaşmış, 15 Temmuzda da işbirlikçilerinin figüranı FETÖ ihaneti ile karşı karşıya gelmiştir. Bu hadiselere karşı nesillerimizi bilinçlendirmek ve devletimizi güçlü kılmak mecburiyetindeyiz." dedi.

[reklam]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
15 Temmuz Gazileri Rize'de O geceyi anlattı
15 Temmuz Gazileri Rize'de O geceyi anlattı
Göktürk Fırat'tan Sütlüoğlu'na veda ziyareti
Göktürk Fırat'tan Sütlüoğlu'na veda ziyareti