MHP Rize’den Çevik Kuvvete ziyaret

MHP Rize'den Çevik Kuvvete ziyaret

MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Beşiktaş’ta Çevik Kuvvet Polislerine düzenlenen terör saldırısı sonrası Rize Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne taziye ziyaretinde bulundular.

16 Aralık 2016 - 11:47 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 22:32

"Önce Ülkem ve Milletim" diyen bir düşünceyi kanlarının son damlasına kadar savunacaklarını söyleyen Birben ziyaret esnasında şunları söyledi; "Eşini, çocuklarını sevdiklerini Büyük Türk Milletine emanet edip Varlığını Türk Varlığına armağan eden Kahraman Türk Polisi. Mertebelerin en büyüğü şehitlik mertebesiyle ödüllendiriliyor. Fakat geride gözü yaşlı analar, eşler ve çocuklar bırakıyor. Kahraman şehit polislerimizin evlatlarının acılarını dindiremeyiz fakat devlet olarak onlara her daim sahip çıkmalıyız. Siz arkadaşlarınızı, kardeşlerinizi kaybettiniz. Aynı acıyı en derinden biz de yaşıyoruz. Sizin acınız bizim acımız. O yüzden size başsağlığı dilemeye gelmedik. Milletçe acımızı paylaşmaya geldik."

15 Temmuz hain saldırı sonrası ülkede birlik ve beraberlik ortamının yaşandığını belirten Birben şunları söyledi; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği “Muhtaç Olduğun Kudret, Damarlarındaki asil kanda mevcuttur” sözü bir kez daha doğruluğunu kanıtlamış ve her kesimde insan hain saldırıya karşı vatanını canı pahasına savunmuştur."

İç ve dış düşmanlara karşı sadece haince saldırılar sonrası değil sürekli birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini söyleyen Birben, “Polisimizin yetkileri mutlaka arttırılmalıdır. Dağda ve her durumda terör örgütleriyle kahramanca savaşan polisimizi haince saldırılarla yıldırmaya çalışıyorlar. Artık sadece şehit geldiğinde değil, siyasi düşünce gözetmeksizin iç ve dış düşmanlarımıza karşı bir olup birlikte olup tek yürek olarak savaşmalıyız” şeklinde konuştu.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eli kırılan Rizespor kalecisi ameliyat oldu
Eli kırılan Rizespor kalecisi ameliyat oldu
Üniversite harçlıklarını solucan satarak çıkarıyorlar
Üniversite harçlıklarını solucan satarak çıkarıyorlar