• Lingualeo TR
MHP, mevsimlik işçilere umut verdi

MHP, mevsimlik işçilere umut verdi

Çaykur’da çalışan mevsimlik işçiler MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben’i ziyaret ederek sorunlarını dile getirdi.

01 Kasım 2016 - 12:24 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 22:58

Sorunların çözümü için MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben’den yardım isteyen mevsimlik işçiler, Serkan Birben’in “Her zaman mevsimlik işçi kardeşlerimizin yanında olacağız” sözü üzerine MHP İl Binasından umutla ayrıldılar.

Toplantıda mevsimlik işçilerin dertlerini dile getiren grubun sözcüsü “Yılda 4 ay çalışıyoruz. Mevzuat gereği İş-Kur üzerinden başka yerde çalışamıyoruz. Yılın geri kalanında büyük sıkıntılar çekiyoruz. Ayrıca sigortamız 4 ay yatırılıp işten çıkınca emekliliğimiz için sigortalarımız yatmıyor. Hesapladığımızda görüyoruz ki bizim bu şartlarda emekli olmamız imkansız görünüyor. Biz MHP’den bize destek çıkmalarını istiyoruz” dedi.

Toplantıda mevsimlik işçilerin sorunlarını dinleyip not alan MHP Rize İl Başkanı Serkan Birben ise konuşmasında “MHP olarak mevsimlik işçi kardeşlerimizin her an yanında olacağımızın sözünü veriyorum. MHP’nin seçim beyannamesinde yer alan mevsimlik işçilerin tümüne kadro sözümüzün hala arkasındayız.Sorunlarınızı yakından biliyorum ve bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Mevsimlik işçi sorunu sadece sizin değil hepimizin sorunudur. Sorunlarınızı en kısa sürede TBMM’ye taşıyacağız. Bu sorunların sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özel Sporcular, Atletizm Şenliğinde buluştu
Özel Sporcular, Atletizm Şenliğinde buluştu
Rize'de
Rize'de "Etik Haftası" kutlandı