Kwueke ve Orhan sözleşme tazeledi

Kwueke ve Orhan sözleşme tazeledi

Spor Toto Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor'da Kweuke ve Orhan sözleşme yeniledi.

23 Kasım 2016 - 14:02 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 20:53

Çaykur Rizespor Kulübü, sezon sonu sözleşmeleri bitecek olan futbolcuları Leony Leonard Kweuke ve Orhan Ocaklı ile yeniden masaya oturarak sözleşme tazeledi.

Yeşil Mavili kulübün Mehmet Cengiz Tesisleri'nde düzenlenen törende imza atan futbolcular Çaykur Rizespor ile olan sözleşmelerini 5 yıl daha uzattı.

İmza törenine katılan teknik direktör Hikmet Karaman, Kweuke’nin ciddi teklifler almasına rağmen Çaykur Rizespor’da kaldığını dile getirirken, Çaykur Rizespor Asbaşkanı Ömer Faruk Ofluoğlu “Devrim yapıyoruz, bunu anlamayanlar var, yakında anlayacaklar” dedi.

Ofluoğlu sözlerine şöyle devam etti: “İki kaptanımız Orhan ve Kweuke ile bu sezon sonu sözleşmesi bitiyordu. Kadroda yer alan diğer oyuncularla birlikte iki oyuncumuzda bizim için çok değerli. Hocamızın raporu doğrultusunda kendileri ile sözleşme uzatma kararını verdik. Bu doğrultuda Başkanımızın onayı dün kendileri ile İstanbul’da sözleşme uzatma kararı almıştı. Bu sezon çok başarılı olacağız ve buna inanıyoruz. Devrim yaptık, bunu anlamayanlar var, onlarda yakın zamanda anlayacaklar. Biz yönetim olarak son derece mutluyuz. Kweuke, insan olarak çok kaliteli birisi” dedi.

Karaman; ”Lig sonunda bazıları tokat yiyecek”

Kweuke'nin Rize şehrinin ve kulübün sembol isimlerinden biri olduğunu söyleyen Teknik Direktör Karaman, "Kendisine çok teşekkür ediyorum. Çok ciddi teklifler almasına rağmen Rize’yi tercih etti. Oyuncumuz çok anlayışlı davrandı. Orhan kardeşimizin bugün doğum günü ve bu anlamlı günde oda sözleşmesini uzatıyor, herkese nasip olmaz, ona da teşekkür ediyorum. Kulübümüz, Başkanımız ve yönetim kurullu futbol takımı ve ekonomisi ile ilgili bu sezon devrim niteliğinde hamleler yaptı. Müthiş gelişen bir takımımız var. Belki, ligde ki konum olarak taraftar, şehir rahatsız olabilir fakat lig sonunda bu takım gerekli yerlerde ligi bitirir, bazılarına da gerekli tokadı atacaktır” dedi.

Kweuke; ”Futbolu Rize’de noktalayacağım!”

Kulübü ile beş yıllık yeni bir sözleşmeye imza atan Kamerunlu golcü oyuncu Kweuke, Rize’de kalmaktan son derece mutlu olduğunu dile getirerek “Ben burada kalacağımı her zaman biliyordum. Bu imzamda yeşil – mavili taraftarın çok büyük etkisi var. Taraftar beni çok seviyor ve benim arkamda oluyor. Onlar için savaşmaya devam edeceğim. Futbolu burada bırakmak istiyorum, hocam ve Başkanımızla konuştum, bu kulüpte futbol yaşantım bittikten sonrada hizmet etmek istiyorum." dedi.

Orhan: ”Başkanımız boş sayfayı doldurur”

"Rizeli hemşerilerim istediği sürece çocukluk hayalim olan Çaykur Rizespor'da kalacağım" diyen Orhan Ovacıklı ise, “Önce hocama sonra Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Ben bu kulübe 22 yaşında geldim ve çocukluk hayalimi gerçekleştirdim. Şimdi devam edeceğim için çok mutluyum, herkese teşekkür ediyorum. Benim imzam önemli değil, boş mukaveleye imza attım, Başkanımız boş sayfayı doldurur. Rize benim memleketim, beni burada görmek istedikleri sürece ben Rizespor’un hizmetinde olacağım." dedi.

Konuşmaların ardından iki kaptan Kweuke ve Orhan kendilerini beş yıl daha Çaykur Rizespor’ a bağlayan imzayı attılar.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Rize'de 89 Milyonluk 16 yatırımın temeli atılacak
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı
Rize son yıllarda turizmde önemli hamleler yaptı