Köse: "Atatürk Heykeli daha güzel bir yere taşındı"

Köse: "Atatürk Heykeli daha güzel bir yere taşındı"

Daha öncede Atatürk Heykeli’nin taşınması konusunda açıklamalar yapan Rize Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse, geçtiğimiz günlerde Rize’den ulusala taşınan tartışmalara tepki gösterdi.

26 Aralık 2016 - 21:18 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 21:39

Atatürk heykeli üzerinden Rize’yi ve Rizeliyi karalayanların utanması gerektiğini ifade eden Köse, “Bizler atalarımızı öyle severiz ki; isimlerini duyduğumuzda içimiz ürperir. İyi dikkat edin! Biz Atatürk heykelini sadece taşıdık. Zarar vermeden ve aynı gün içinde yerine yerleştirerek Atatürk’e olan saygımızı göstermiş olduk. Rize ve Rizeliye laf söyleyenler biz Rizeliler olarak onları misliyle iade ediyoruz. Biz ne Atatürk düşmanı, nede sizin bildiğiniz gibi yobazlardanız. Biz bu ülkenin çimento taşıyız bunu unutmayın” diyerek tepkisini gösterdi.

Rizelilerin her zaman bu vatana millete ve atalarına layık olanı yaptığını hatırlatan Köse, “Hassas bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde Atatürk heykeli üzerinden yapılan tartışmaların gereksiz bir hareketti. Mevcut yerinde binaların içerisinde bulunan Atatürk heykeli daha nezih daha düzgün bir yere taşınmıştır. Artık Rize’den transit geçenler bile heykeli görebilecekler. O zaman bu şehre ilk kez gelenler Rizelilerin ne kadar Atatürk’ü sevdiğini düşünecekler. Çünkü şu an heykelin taşındığı yer şehir merkezinin en gözde yerlerindendir. Daha önce valilik önünde yer alan heykel valiliğin yeni yerine taşınması ile Cumhuriyet Meydanında kalmıştı. Şimdi ise layık olduğu, uygun olduğu yere taşınmıştır. Bunu sorun edenler suni gündem yaratmak ülke içinde kaos çıkartmak isteyenlerdir. Yalan yanlış haberlere bilerek destek verip yayanlarda bu fitili ateşlemiştir. İlimizde bu konuda her hangi bir sorun yoktur. Kentimizde ki huzur ortamını kimsenin bozmasına izin vermeyeceğiz. Rizeliler devletine de, atasına da, dinine de bağlı insanlardır” ifadelerini kullandı.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu