Kışkırtıcı açıklamalar birer provokasyon hareketidir

Kışkırtıcı açıklamalar birer provokasyon hareketidir

Rize Ticaret Borsası (RTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Atatürk Heykelinin taşınması konusunda bir açıklama yaptı.

24 Aralık 2016 - 17:24 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 21:46

RTB Başkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, Rize Belediyesi tarafından yapılan "15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi” çerçevesinde Atatürk Heykelinin meydandan kaldırılıp, Valilik bina önündeki tören alanına taşınması hakkında ülke genelinde oluşan haksız yorumların üzücü olduğunu söyledi.

Erdoğan yaptığı açıklamada, "Ülke ve millet olarak çok zor dönemlerden geçmekteyiz. Millet olarak kenetlenip sorunları bertaraf etmeye çalıştığımız bu süreçte Atatürk heykelinin Valilik binasının önüne taşınması hakkında yapılan kışkırtıcı açıklamalar bence birer provokasyon hareketidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizin kurucusudur. Bu olayın Atatürk’e saygısızlık olarak yansıtılması son derece yanlıştır. Herkesi sağduyuya davet ediyorum. Lütfen böyle provakasyonlara gelmeyelim. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi kapsamında yapılmış bu çalışmanın altında hiçbir farklı düşünce yoktur. Bu konuda Rize Belediyemizi destekliyor kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur’da işçiler arasindaki adaletsizliğe son verilmeli
Çaykur’da işçiler arasindaki adaletsizliğe son verilmeli
Başkan Yardımcı'dan samimi açıklamalar
Başkan Yardımcı'dan samimi açıklamalar