Kanser tedavisi gören Suyabatmaz dua bekliyor

Kanser tedavisi gören Suyabatmaz dua bekliyor

Kolon kanseri tedavisi gören Rize Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Abdülhamit Suyabatmaz, tüm sevenlerinin duasını bekliyor.

14 Aralık 2016 - 19:44 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 22:43

Yaklaşık 2 yıldır kolon kanseri tedavisi gören ve hastalığı yeniden nükseden Rize Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Abdülhamit Suyabatmaz, yayınladığı açıklamasıyla hem kendisine destek ve moral olan herkese teşekkür etti, hem de yeni tedavi sürecinde tüm meslektaşlarından ve sevenlerinden dua etmelerini istedi.

Suyabatmaz'ın açıklaması şöyle;

"Basın ve Yayın organları mensupları Değerli Meslektaşlarım, Arkadaşlarım;

Mesleğinizin paraleli olan Kamuda ki (Rize Valiliğinde) Basın–Yayın ve Halkla İlişkilerini 1985 yılından 2015 yılı Mart ayına kadar bir fiil yürütmekteydim. Ancak bu tarihte yakalandığım çağımızın adeta grip hastalığı gibi yaygınlaşmış olan kanser hastalığı (kolon kanseri) ameliyatı, kemoterapileri nedeniyle yaklaşık 9 ay ara verdim. Şifa bulduk raporu ile yeniden siz değerli arkadaşlarımızın arasına dönmenin sevincini Kasım 2016 tarihine (1 yıl) kadar yaşadım. Lakin yaptığımız düzenli kontroller neticesinde bu kez kanser tümörünün her iki akciğerime de sıçradığını öğrendim önce doğal olarak büyük üzüntü yaşadım ancak yüce yaratanın her şeyi kulları için verdiği çaresinin de ondan geleceğini bildiğimden halime şükrederek moralimi yüksek tutmaya başladım.

Sizlerle yaşadığım 31 yıllık kamu-özel çalışma hayatımızdaki ilişkilerimi 2017 yılından itibaren sadece sizler gibi özel meslek yaşantımda sürdürme düşüncemi hastalığım nedeniyle erteleme zorunda kaldım. 31 yıllık kamudaki Basın-Yayın hizmetlerim neticesinde Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü mevzuatı gereği “Sürekli Sarı Basın Kartı” alarak manevi bir coşku yaşadım. Bunu sizlerle bir fiil çalışmalarınızda paylaşmak isterdim ama galiba bir başka bahara kaldım.

Değerli Arkadaşlarım, Kolon kanseri ile mücadelemde, başlangıcından her aşamasına kadar gerek bizzat gelerek, geçmiş olsun mesajı, çiçeği göndererek takip etmeniz inanın hastalığı atlatmamda büyük destek olmuştur. İlimizde ve ilimiz dışında ki Basın yayın dernek ve mensuplarına, 53 Gazeteciler Derneği Başkanı, Yönetim Kurulu ve tüm üyelerine, yazılı mahalli basınımızın sahip ve çalışanlarına, internet haber kuruluşları çalışanlarına ve sahiplerine, ajans temsilcilerine, özellikle hastalığımdan bugüne kadar her hafta bizzat arayarak, gelerek bana büyük destek veren İsmet Köse’ye, Orhan Yazıcılar’a, değerli can kardeşim Kaçkar Tv Haber Müdürü Dilek Can’a, Sosyal medya, internet haberlerde, yazılı basında destek veren DHA Muhammet Kaçar’a, Aytekin Kalender’e, Mustafa Bayrak’a ve tüm arkadaşlarımın her birine, her kesimin takdirini kazanmış güler yüzüyle her sıkıntımda yardımcı olan rahmetli Osman Karavin kardeşime, 22 yıldır her türlü acı, tatlı olaylarda kenetlendiğimiz fedakar eşim Nesrin Suyabatmaz’a ve onun tüm öğretmen arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Yaratanımdan en büyük duam benim hastalığım gibi diğer tüm hastalıkları düşmanlarıma da nasip etmesin.

Kolon kanseri sonrası kontrollerim esnasında genç yaşına rağmen mesleki heyecanı ve bilgisiyle bu işe dört elle sarılmış olan ve Akciğerlerime sıçrayan tümörü dikkati sayesinde tespit eden, tümör örneklerini ilimizde ve ileri teknoloji laboratuarına gönderen, gelen sonuçlara göre Kemoterapi uygulaması başlatan, günün 24 saati olumsuz gelişmelerimi takip eden ve tedavilerimi sürdüren RTEÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Onkoloji Birimi Tıbbı Onkoloji Uzmanı Dr. Serkan Akın’a teşekkür ederim.

İlimizde her geçen gün gelişmekte olan sağlık hizmetleri, Onkoloji hastanemizde uygulanan her türlü Radyoloji çekimleri 5 dakikalık evimize mesafe ile giderek halletmekteyiz. İlimize bu değerleri kazandıran Devletimizin tüm yöneticilerine ilimizin kamu ve özel sektör yöneticilerine, sivil toplum örgütlerine RTEÜ Geliştirme Vakfı Yöneticilerine, bağışlarıyla dermansız hastalıkları kapımızda tedavi edilmesine neden olan hayırsever işadamlarımıza,

Özellikle önceki hastalığımın başından itibaren bizzat şahsımı arayarak her türlü maddi ve manevi ihtiyaçlarımda İl dışında da yanımda olan Milletvekilimiz Hasan Karal’a , yine Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Prof Dr.Hasan Türüt’e, Gastroentroloji cerrahı M.Kadri Çolak’a, Rize Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Seçkin Karaoğlu’na, rahmetli annesinin yoğun bakımdaki tedavisinin yanında bizzat Onkolojideki tedavimde yalnız bırakmayan her daim yanımızda olan ve hastalığımın ortaya çıkmasındaki dikkati ve yönlendirmesiyle Aile Hekimim Dr. Hakan Diren’e, Rize Valiliğindeki tüm Müdür, şef, memur, yardımcı hizmetler çalışma arkadaşlarıma, ilimizdeki kamu ve özel sektör amir ve müdürlerine, herkese güler yüzüyle yaklaşan herkesin sırrını tutma kabiliyeti ile sır küpü olan Özel Kalem Müdürü Funda Kondakçı’ya, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümden çeşitli nedenlerle ayrılan veya devam etmekte olan arkadaşlarıma, yılardır sırt sırta vererek çalıştığımız ve şuan görevimi gözüm kapalı teslim ettiğim ve bu işi benden daha ileriye götürmesini mutlulukla izlediğim Muhammet Kalyoncu kardeşime, dostlarıma, akrabalarıma, meslek yaşantılarında genç olmalarına rağmen şimdiki hastalığımda manevi desteklerini esirgemeyen Duygu ve Ali Bakoğlu’na sonsuz teşekkür ve minnetlerimi ifade eder, Dualarınıza her daim ihtiyacım olduğu talebiyle sevgi, selam ve saygılarımı sunarım."

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu