İtfaiyenin kuruluşunun 300

İtfaiyenin kuruluşunun 300

İtfaiye Teşkilatı’nın her türlü zor durumda vatandaşların yanında olduğunu belirten Başkan Kasap, “İtfaiye Teşkilatımızın kuruluşunun 300

25 Eylül 2014 - 18:50

İtfaiye Teşkilatı’nın her türlü zor durumda vatandaşların yanında olduğunu belirten Başkan Kasap, “İtfaiye Teşkilatımızın kuruluşunun 300. Yılını kutlamaktayız. Üç asırdan bu yana yanımızda olan, can ve mal güvenliğimiz için gece gündüz demeden fedakarca görev yapan İtfaiye Teşkilatımızın kıymetli üyeleri canını dişine takarak bizler için bütün tehlikeleri göze alarak çalışmaktadır. İtfaiye Teşkilatı’nın gücünü ve tecrübesini koruyarak vatandaşlarımıza hizmet etmelerini sağlamak amacıyla teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak çağın gereklerine ayak uydurmasını sağlıyoruz” dedi. İtfaiye Teşkilatı’nı her geçen gün daha da güçlendirdiklerini ifade eden Başkan Kasap sözlerine şöyle devam etti; “Rize İtfaiyesi Cumhuriyet Türkiye’sinde kurulan ilk itfaiyelerden biridir. İtfaiye Teşkilatımız 51 personel ve 11 aracımızla vatandaşlarımıza gece ve gündüz hizmet vermektedir. İtfaiye Müdürlüğümüz bünyesindeki Eğitim Merkezimizde 2014 – 2015 eğitim öğretim yılında 15 bin öğrenciye yangın ve afet bilincinin oluşmasına yönelik eğitimler verilmiştir. Ayrıca Belediyemiz su abonelerine de yangın ve afet bilinci oluşturmak adına broşürler dağıtılmıştır. Halkımıza yönelik eğitim faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Tecrübe ve bilgisiyle hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği için 7 gün 24 saat canla başla hazırda bekleyen itfaiye ekibimiz, yeni temin edilen 42 metre yüksekliğe ulaşabilen itfaiye aracımızla birlikte gücünü daha da artırarak vatandaşlarımızın hizmetini kesintisiz bir şekilde sürdürmektedir. Yeni yaptığımız girişimlerle Rize İtfaiye Teşkilatımızı daha da güçlendirecek, bölgemizin zor coğrafi şartlarına uyum sağlayacak nitelikte yeni araçları bünyemize katacağız. Yürekli itfaiye erlerimizin itfaiye haftasını kutlar, bu şerefli görevde kendilerine gerekli tüm desteği vereceğimizden emin olmalarını isterim.” İTFAİYECİNİN GÖREVİ SADECE YANGIN SÖNDÜRMEKTİR

Rize Bem-Bir-Sen İl Başkanı Resul Usta ise, "İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 300. yıldönümü vesilesi ile kutladığımız İtfaiye Haftası’nda, yangınların yılmaz savaşçıları itfaiyecilerimizin haftalarını kutluyor, son derece zor, meşakkatli ve riskli meslek yaşamları boyunca Cenab-ı Hakk’ın yardımcıları olmasını temenni ediyoruz" dedi.

İtfaiye teşkilatlarında görev yapan yerel yönetim çalışanlarının problemlerinin bir bölümü yıllardır devam ettiğini belirten Usta, şunları söyledi: "En zor koşullarda bile her türlü zorluğa göğüs gerip, yangının içine girerek tanımadıkları hayatları kurtaran itfaiye çalışanlarımızın, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi saygın ve güvenilir bir yere ulaştırılmasını sağlayan yetkili tek sendika Bem-Bir-Sen olmuştur. 7 gün 24 saat sürekli görev başında olan İtfaiye Personeli’nin sorunlarının başında can güvenliklerinin sağlanamamış olması gerekiyor. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılacak düzenleme ile itfaiyecilerimiz memuriyet sınıfına dahil edilmelidir. Görevi başında hayatını kaybeden itfaiyeciler şehit sayılmalıdır."

“İtfaiyecinin görevi sadece yangın söndürmektir” diyen Usta, "itfaiye personelinin görevi sırasında sadece kendi işini yapması, başka işlerle görevlendirilmemesi gerekir. Yöneticilerin bu anlayışlarının sona ermesini bekliyoruz. Yıpranmayı payı, sadece yangında var anlayışı da kabul edilemez. Yangın çıkmasa da mesaide olan her itfaiyeci arkadaşımız teyakkuz halinde görevinin başındadır. İtfaiye Haftanızı yeniden kutluyor, Ateşin Yürekli Kahramanları’nı her zaman olduğu gibi Cenab-ı Hakka emanet ediyoruz.” diye konuştu.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu