İşçilerin eşleri yerin 600 metre altına indi

İşçilerin eşleri yerin 600 metre altına indi

Çayeli Bakır İşletmeleri, ‘Çalışanların Eşleri için Yeraltı Turu’ düzenliyor.

12 Ekim 2016 - 02:49 - Güncelleme: 19 Mart 2017 - 00:27

Türkiye’nin yeraltı metal madenlerinden Çayeli Bakır, çalışan eşlerini yerin 600 metre altına indirerek,güvenli madencilikte bilinç ve tedbirin önemine dikkat çekti. Düzenli aralıklarla ‘Çalışan Eşleri Yeraltı Turu’nu düzenleyen Çayeli Bakır, bu kez turu habersiz gerçekleştirerek madencilere de sürpriz yaptı.

Yeraltı turuna başlamadan önce madenci eşleri ve basın mensuplarıyla bir kahvaltıda buluşan Genel Müdür Iain Anderson, “Çayeli Bakır olarak çalışanlarımızın eşlerini belirli aralıklarla madene indirerek aşağıdaki yeraltı operasyonlarını anlatıyoruz. Operasyonlarımızın Türkiye iş güvenliği standartlarına uyumlu olduğunu göstererek içlerini rahat tutmalarını istiyoruz. Madencilik dikkatle icra edilmesi gereken bir meslek. Gerekli önlemler alındığında, tıpkı Çayeli Bakır’daki gibi “güvenli madencilik” yapmak mümkün. Biz emniyetli çalışma kültürünü ve her türlü riske karşı tedbir alma alışkanlığını DNA’sında taşıyan bir şirketiz. İşte bu nedenle, bugün Çayeli Bakır çalışan eşleriyle bir araya geldik” açıklamasını yaptı.

EŞLERDEN MADENCİLERE SÜRPRİZ ZİYARET

cbi-esler-yeraltinda1

Yerin 600 metre altındaki etkinliğe yer altında madenci eşlerine Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdür Yardımcısı Bülent Paralı eşlik etti. Kendilerine yer altına iniş konusunda kapsamlı güvenlik bilgileri aktarılan kadınlar daha sonra kişisel koruyucu ekipmanlar giyerek 600 metre derinlikteki madene indi.

Kadınların yer altı ziyareti sırasında kendilerine güvenli madencilik hakkında bilgi verildi ve madendeki her hangi bir tehlike anında hayat kurtaran sığınma istasyonları tanıtıldı. Böylece Çayeli Bakır çalışanlarının eşleri madende yerin yüzlerce metre altında hangi koşullarda çalıştığını ve güvenlik tedbirlerini yakından görme imkanı buldu.

cbi-esler-yeraltinda2

Çayeli Bakır, bu kez turu habersiz gerçekleştirerek madencilere de sürpriz yaptı. Eşlerin yerin 600 metre altında bu sürpriz karşılaşmaları madenci eşler için hem sürpriz hem de moral oldu. ‘Çalışan Eşlerinin Yeraltı Turu’ yerüstünde yenilen öğle yemeği ve aşure ikramının ardından sona erdi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
Çaykur Rizespor tazminat alacak
Çaykur Rizespor tazminat alacak