"Hıdrellez" oyunu Rize’de sahneleniyor

"Hıdrellez" oyunu Rize'de sahneleniyor

Firuze Engin’in eserinden uyarlanarak Şirin Ergüven Hamşioğlu tarafından yönetilen "Hıdrellez" isimli oyun, İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde 22 Kasım Salı ve 23 Kasım Çarşamba akşamları saat 20:0

20 Kasım 2016 - 20:25

Firuze Engin’in eserinden uyarlanarak Şirin Ergüven Hamşioğlu tarafından yönetilen "Hıdrellez" isimli oyun, İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde 22 Kasım Salı ve 23 Kasım Çarşamba akşamları saat 20:00’de sahnelenecek.

Oyunun özeti şöyle; "Edirne’nin Kargakapı mahallesinde çingeneler için yaşam yoksulluğun ve çaresizliğin zorluklarıyla doludur. Tinke halanın torunu Seyyal; evlerine saklanmak için gelen Ender ile umutsuz bir aşka yelken açmıştır. Polisten kaçmak için mahalleye sığınan Ender ise bu mahallede İstanbul’dan farklı bir sosyal doku ile karşılaşır. Seyyal, kentin varoşunda özlemleri ve duyguları ile yaşadığı gerçekliğin arasına sıkışmıştır. 1970’li yılların sonlarına doğru bir Hıdrellez sabahı Ender gizlice yurtdışına kaçar. Seyyal ise aşkını yüreğine gömüp bu mahalledeki kaderi ile baş başa kalır…"

Oyunun biletleri İsmail Kahraman Kültür Merkezi Bilet Satış Gişesinden temin edilebilir.

[reklam]

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çamlıhemşin'de heyelan: Turistler yolda mahsur kaldı
Çamlıhemşin'de heyelan: Turistler yolda mahsur kaldı
Rize'de
Rize'de "Neye Evet, Neye Hayır" konferansı