Günhafder, Kiremitköy Temsilciliğini açtı

Günhafder, Kiremitköy Temsilciliğini açtı

Güneysu Kur'an Hafızları Eğitim ve Kültür Derneği'nin (GÜNHAFDER) Kiremitköy temsilciliği dualarla açıldı.

26 Kasım 2016 - 18:27 - Güncelleme: 03 Mart 2017 - 00:34

Rize genelinde bulunan 300 üyesi ile birlikte İmam Hatiplilerin ve Hâfızların haklarını muhafaza etme çabasında olan GÜNHAFDER, Başkent gündemini takip ederek, mezunlarıyla kamu kurum ve kuruluşları arasındaki iletişimi sağlayacak olan köy temsilciliklerinin ilkini Güneysu Kiremitköy'de açtı.

Günhafder Denetim Kurulu Üyesi Halit Fındıkçı'nın Kur'an-ı Kerim tilâvetiyle başlayan programda konuşan Günhafder Başkanı Mustekim Kaba, 2013 yılında kurulan derneğin, hâfızlık alanında çalışma yapan sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu vurgulayarak, "Rize'de hâfızlarımızın meşru eğitim davasını savunan ve bunun için dünden bugününe çaba sarf eden en önemli sivil toplum kuruluşuyuz. Bu temsilciliğimizi açarak, Genel Merkezimiz ile köylerimizi buluşturduk." dedi.

Kaba ayrıca bu tür çalışmaların gençlere dokununca kıymet kazandığını dile getirerek, bu kurslarda okuyan öğrencilerin gelecekte İslam dünyası ve bütün insanlık için önemli işler yapacaklarına inandığını vurguladı.

Dualarla birlikte açılışı gerçekleştirilen Kiremitköy Temsilciliğine, Dernek Üyesi ve aynı zamanda Kiremitköy İmam Hatibi olan Mustafa Kul getirildi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Düğün Fotoğrafçısı bulmak artık çok kolay
Hediye Almanın En Kolay Yolu
Hediye Almanın En Kolay Yolu