Eğitimde örnek çalışma; Tohum’dan Ağaç’a

Eğitimde örnek çalışma; Tohum'dan Ağaç'a

Derepazarı Merkez İlkokulu, "Tohum" ismi verilen öğrenci bülteninin ardından, "Ağaç" ismini verdikleri Veli Bültenini de yayın hayatına soktu.

10 Ocak 2017 - 16:43 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 19:33

Derepazarı Merkez ilkokulu 2015-2016 yılının 2. döneminde öğrencilerin kendilerini ifade edebilme, özgüven kazanma, iletişim gibi yeteneklerini geliştirmek amacıyla bir okul bülteni çıkarmayı planladı.

İlk sayısı 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılının ikinci döneminde “Tohum” adıyla çıkan derginin içeriği, amacına uygun olarak sadece öğrencilerin ürünlerinden oluşuyor.

Tamamen Velilerin oluşturacağı “Veli Bülteni” hazırlığında olan Derepazarı Merkez ilkokulu okul Müdürü Hasan Seyis, “Toplam kalite ve eğitimin sac ayaklarının yere basması adına öğrenci bülteninin ardından bir veli bülteni çıkarabilir miyiz düşüncesiyle yola çıktık. Okulda velilerin de kendini ifade edebileceği bir alan açılmasının hem okul veli birlikteliğini arttıracağını, hem de öğrencilere daha iyi örnek oluşturacağını düşünüyoruz” dedi.

“Ağaç” ismi verilen veli bülteninin ardından çok olumlu dönüşlerle karşılaştıklarını belirten Okul Müdürü Hasan seyis, “Okul yayınlarında emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Öğrenci ve veli bültenimizin naçizane birer örnek teşkil etmesini ve bu tür örneklerin çoğalmasını temenni ediyorum” diyerek bütün Rize eğitim camiasını başarılar diledi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eli kırılan Rizespor kalecisi ameliyat oldu
Eli kırılan Rizespor kalecisi ameliyat oldu
Çaykur Rizespor U21 beraberlikle yetindi
Çaykur Rizespor U21 beraberlikle yetindi