Derede kaybolan babasını iş makinesi ile arıyor

Derede kaybolan babasını iş makinesi ile arıyor

Rize’nin Kalkandere İlçesi’nde odun toplarken kaybolan 77 yaşındaki İsmail Yetimoğlu’nun oğlu Yakup Yetimoğlu, dere yatağında iş makinesi ile babasını arama çalışması başlattı.

17 Temmuz 2016 - 23:48 - Güncelleme: 20 Mart 2017 - 02:25

22 Mayıs tarihinde Ormanlı Köyü yakınlarında odun toplamak için İkizdere kenarına inen İsmail Yetimoğlu kayboldu. Dere sularına kapılarak kaybolduğu sanılan Yetimoğlu’nu bulabilmek için yapılan çalışmalar sonuç vermedi.

Ankara’dan gelen 15 kişilik Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı timi de botla arama yaptı ancak sonuç alınamadı. Köylülerinde seferber olduğu arama çalışmaları sonucu bulunamayan İsmail Yetimoğlu için bu kez oğlu Yakup Yetimoğlu, kiraladığı iş makinesi ile İkizdere’de arama çalışması başlattı.

Kendi imkanları ile babasını aramayı sürdüren Yakup Yetimoğlu, “Devlet ilk günlerde bizim yanımızdaydı ama şimdi yalnız kaldık. İş makinesi kiralayıp arama çalışmasına başladık” dedi.

İkizdere’de HES baraj kapaklarının uyarı ve ikaz yapılmadan aniden açılması sonucu babasının sulara kapıldığını iddia eden Yetimoğlu, “HES firmaları şimdi dere yataklarına sesli ikaz sistemleri kurmaya başladı. Benim babam gittikten sonra önlem alsalar ne olacak? Fatura bana kesildi ve babamı kaybettim. Ben de bu faturayı bu olayda sorumluluğu olanlara keseceğim. Gerekirse ömrümün sonuna kadar babamı arayacağım. Devletin de yardımcı olmasını istiyorum. Bu dereleri firmalara veren devlet şimdi gelsin, kayıp babamı bulsun” diye konuştu.

Kaynak: Haberler.com

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
AK Parti İkizdere’de Ahmet Aksu ile yola devam
Çaykur Rizespor tazminat alacak
Çaykur Rizespor tazminat alacak