Darbeyi TV’den öğrenen asker Memleketi Rize’de

Darbeyi TV'den öğrenen asker Memleketi Rize'de

15 Temmuz Darbe girişimini televizyondan öğrendiği görüntüleri çok konuşulan er, Memleketi Rize’nin Fındıklı İlçesinde alkışlarla karşılandı.

06 Ağustos 2016 - 00:04 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 19:35

15 Temmuz gecesi İstanbul’da televizyonunda izlediği haberle darbe girişiminde görev aldığını öğrenince yaşadığı şaşkınlığın güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleriyle gündeme gelen er Resul Nişancı, 8 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi ve soluğu memleketi Rize’nin Fındıklı İlçesi’nde aldı.

İlçede düzenlenen 7. Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali’nde sahneye çağrılan er Rezul Nişancı, “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla alkışlandı. Sahneye sırtına sardığı Türk bayrağı ile çıkan Resul Nişancı, gözyaşlarını tutamadı.

Terhisine 2 gün kalan yaşanan darbe girişiminde sokağa çıkarıldıklarını ve olaydan sonra tutuklanması üzerine 8 gün ceza evinde kaldığını anlatan Resul Nişancı, sırtına sarılı bayrağı göstererek, “Bu bayrak her zaman gökyüzünde olacak. Bunu kimse yere indiremeyecek. Ben vatanımı ve bayrağımı sevdiğim için askere gittim. Bu benim vücudumdan geçen kanın rengi. Ben vatanımı nasıl satarım?” dedi.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak
Neşat Ertaş türküleriyle Rize'de anılacak