Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası RTEÜ’de konser verdi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası RTEÜ'de konser verdi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, “Kampüste Senfonik Akşamlar” etkinliği kapsamında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde Rizeli sanatseverlere konser verdi.

08 Kasım 2016 - 21:20 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 22:18

Doğuş Grubu sponsorluğuyla düzenlenen ve yoğun ilginin olduğu konsere RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, İl Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Semih Coşkun, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Vali Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, İl Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy, Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, Derepazarı Kaymakamı Adem Can, Hemşin Kaymakamı Hamza Türkmen, RTEÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İstiklal Yaşar Vural, Prof. Dr. Ali Bilgin, Genel Sekreter Adnan Er, Akademik ve İdari Personel ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Orkestra Şefi Rengim Gökmen yönetimindeki orkestra, keman sanatçısı Cihat Aşkın, opera sanatçısı soprano Görkem Ezgi Yıldırım ve tenor Aykut Çınar ile klasik müzikseverlere eşsiz bir gece yaşattı. Evrensel sanat müziğinin sevilen yapıtları ile Karadeniz yöresine ait türkülerin yer aldığı repertuvarda, Anadolu müziğinden esinlenerek bestelenmiş ünlü Türk bestecilerinin eserleri de sanatseverlerle buluştu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde, konsere gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldığını belirten Orkestra Şefi Rengim Gökmen, Japonya’dan ABD’ye, Avrupa’nın hemen hemen her ülkesinden Çin’e kadar uzanan bir uluslararası konser dağarcığına sahip olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın, Anadolu’yu karış karış dolaşacağını söyledi.

Sanat adına böyle güzel bir aktivitenin RTEÜ'de gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, sanatçılara çiçek takdim etti.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
İstanbul'da Rize Rüzgarı esecek
Rize'de
Rize'de "Narko Sokak 3" operasyonu