Cumhurbaşkanı Erdoğan çipli kimlik kartını Rize’de aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan çipli kimlik kartını Rize'de aldı

2 günlük program için memleketi Rize’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çipli kimlik kartını aldı.

15 Ekim 2016 - 18:47 - Güncelleme: 19 Mart 2017 - 00:13

Toplu açılış töreninde hemşehrilerine seslenen Erdoğan, geçtiğimiz mayıs ayında yüksek yargı organlarının temsilcileri ile Rize’ye geldiğini hatırlatarak “Bugün de güzel bir sonbahar gününde Rizedeyiz. Dün Konya’daydım. Yarın da İstanbul’a gideceğiz. Her fırsatta ata dede topraklarına gelerek sıla-i rahim yapıyoruz” diye konuştu.

Rize’de 2000 milyon liralık 58 eser ve hizmetin toplu açılışını yapacaklarını ifade eden Erdoğan, “Bunların yanında spor salonları, tesisleri yapıyoruz. İnşallah bu eğitim ve spor yatırımlarının resmi açılışlarını bugün burada gerçekleştiriyoruz. Üniversiteyi ziyaret edeceğiz, bundan sonra ve Doğuş Grubu'nun katkılarıyla inşa edilen ilahiyat fakültemizin yeni eğitim-öğretim binasını da açacağız. Hava limanımızın inşası ile ilgili müjdeyi bugün burada veriyoruz. İnşallah hava limanı ihalesini yapmak üzere 2 Kasım tarihinde ihale dosyalarını alıyoruz ve değerlendirme aşamasına geçiyoruz. Yıl sonuna kadar da müteahhit firmayı belirliyoruz. Böylece havalimanı inşaatı projesinde önemli bir adımı atmış olacağız. Rize’mize Artvin’imize hayırlı olsun. Bu projeyi adım adım takip edeceğim” bilgisini verdi.

Konuşmasının ardından yeni çipli kimlik kartları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a teslim edildi. Ardından Rize’de 200 milyon liralık eser ve hizmetlerin toplu açılışı gerçekleştirildi.

Törene, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, milletvekilleri, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap katıldı.

loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çaykur Brezilya pazarına girdi
Çaykur Brezilya pazarına girdi
Çaykur Rizespor son dakika golü ile nefes aldı
Çaykur Rizespor son dakika golü ile nefes aldı